| MirceaCalNebun a întrebat:

De ce l-au suspendat? Nu am vazut intrebari repetitive

AvalohAlyn
Data suspendării: 20 Ianuarie 2022

Motivul suspendării: Intrebari repetitive,

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mama cat spam făcea băiatul ăla.

| sierra1 a răspuns:

Ne intreba obsesiv (de vreo jdemiideori) oare să facă cursul bla-bla-bla de la:

https://solascriptura.ro/cursuri/sanatate/nutritie/?

| Mosotti a răspuns:

L-au suspendat pe drept! Repeta des intrebarile. Sa iti intre in cap ceva, aici nimeni nu e suspendat degeaba, daca e suspendat, e pe drept. Nu avem aici moderatori nesimtiti cum e pe softpedia RealThing de la aria sexistentiale, care daca nu ii convine de cineva, insulta si abuzeaza.

| MirceaCalNebun explică (pentru Mosotti):

Nu are rost sa pupi pe nimeni in fund aici ca nu le pasa de tine.
Moderare mai praf ca aici nu am vazut nicaieri.

| Mosotti a răspuns (pentru MirceaCalNebun):

Normal ca aici nu pasa de tine, eu am vazut ca se modereaza bine, insa conducerea este buna in sens ca nu e asa dura ca in alte parti, e mai indulgenta, insa la repetare abuzuri, se suspenda sau chiar desfiinteaza contul, asta am vazut eu 2-3.
Ca pe softpedia stau altfel chestiile, acolo zbori rapid chiar si fara avertisment, pentru ca se considera ca, cunosti regulile.
In schimb suspendarea dureaza in medie 3 zile, maxim 14 doar daca ai clona, in rest nu, 3-5 zile maxim, dar poti lua si o zi.

Si mai iei si puncte, la 10 puncte se baneaza de tot userul.
Daca-ti da puncte, expira in 3 luni, daca in lunile alea mai adaugi si ajungi la 10, adios.
Dar ai voie sa faci alt user, pai daca faci, ce rost mai are sa-l blocheze pe precedentul? Nici asa nu e okey.

Aici suspendarea fiind serioasa de o luna, nu se da cu una cu doua. Desi si aici, suspendarea ar trebui sa insemne blocare totala, nu ca ai voie sa scrii nu stiu cat.
Ca am auzit ca suspendatii au voie totusi sa posteze ceva.

Am un moderator acolo care... daca ar veni aici, vine cu matura, in maxim 7 zile curata tot de gunoaie, nu-s multe, dar sunt.
Ala si daca zici "esti troll", zbori, pentru ca zice ca n-ai cum demonstra ca e troll daca vb aparent serios.
Daca zici "e topic tampit, intrebare tampita", iar zbori, cica daca nu te intereseaza, NU posta!

| AvalohAlyn a răspuns (pentru Mosotti):

M-au suspendat atunci pe nedrept.Cer mai multa clementa de la tine căci te-am votat că userul anului, pe nedrept
Și oricum am revenit mai puternic și mai amăruilaughing

| Mosotti a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Am zis ca ar fi fost pe drept pentru ca stiu ca adminul de aici nu prea suspenda aiurea.
Si ai prezentat cazul pe mail la admin? Ca in general se clarifica treaba repede.
Ca daca arati ca e pe nedrept, se anula suspendarea imediat.

Adica sa zici ca e pe nedrept si sa vezi ce faceti.
Eu asa am facut mereu, la mine a fost vb de raspunsuri sterse.
Adevarat ca unele stergeri mi se par si mie aiurea dar in anumit subiect inteleg de ce e pe nedrept si deci nu am mai zis nimic.
Dar in rest nu prea s-a dat aiurea pedeapsa.

Dar in afara de sub ala nu am avut probleme.
Iar cu voturile, sa dam la aia de vor sa fie userul anului, ca-s unii care vor.
Eu stau de placere aici si atat, nu ma intereseaza titluri.

Pai pe privat am avut pe cineva acum ceva timp "pai pentru mine conteaza...asta". Ca eu il intrebam de ce vrea sa fie userul anului, adica la cei ii foloseste.

| Wr3nch a răspuns:

Nu ai vazut tu, dar eu am raspuns la 3 intrebari despre un ceas, si a continuat. Alin saracul tot spera ca ii scrie cineva ce vrea sa citeasca, nu adevarul.

| Celcestietot a răspuns:

Au complotat impotriva lui, asta e clar

| AvalohAlyn a răspuns (pentru Celcestietot):

Take,Ianke,și Cadar, ăștia au fost complotiștii.Si probabil Paulina21 când nu era ocupată cu datul de cele mai seci răspunsuri.
Dar am revenit, Make TPU great Again!laughing

| Superior a răspuns:

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punea aceleasi intrebari repetate si irelevante de cateva ori pe zi si desi primea raspunsuri, lua din nou prin rotatie intrebarile.
Acum i s-a taiat crapa, un spamist in minus.

| MirceaCalNebun explică (pentru anonim_4396):

Dar si tu faci asta.

| AvalohAlyn a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai,chiar așa făcea tipul ăla? Ce ciudat.

| Cehoslovacia a răspuns:

Ala e bolnav psihic, m-a intrecut pana si pe mine