| Voicu_Alex_2000 a întrebat:

De ce ma simt deprimat, n-am chef de nimic, am devenit ateu, fumez din ce in ce mai mult, ma cert cu toata lumea, sunt indiferent, poate din cauza multor "probleme" pe care le-am adunat pe parcursul ultimelor luni, doar muzica buna ma mai ajuta, ce este viata? sad

4 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Ti-ai dat raspunsul singur, ai spus ca ai avut de-a face cu niste probleme in ultima perioada si e normal ca atunci cand esti stresat sau te simti depasit de probleme sa devii deprimat. Incearca sa iesi din starea asta, e bine daca ti-ai gasit un refugiu in muzica, dar incearca sa mai lucrezi pe partea sociala, ai spus ca te certi cu toata lumea, afla de ce ai inceput sa faci asta. Te simti neinteles de cei din jurul tau? ai pe cineva in familie in care te increzi si cu care sa poti vorbi despre problemele pe care le ai? incearca sa ramai pozitiv, va trece si perioada asta deoarece orice problema are rezolvare, trebuie doar sa fii creativ si sa nu te stresezi prea mult.

| GoldenZenith a răspuns:

Viata e o calatorie lunga. Cu bune si rele. Exact ca intr-o padure. Nu sunt numai copaci frumosi si puternici, mai sunt si niste mici buruieni care strica tot decorul.

Ce a declansat exact aceste stari si schimbari ale tale?

Sa stii ca tot ceea ce ni se intampla, situatii, probleme etc. sunt ca un cub rubic, ca sa gasesti solutia trebuie sa incerci mai multe algoritmuri. Dar mereu exista o cale!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata este ca un raion cu budinca buna si budinca expirata - tu alegi din ce gusti day dreaming

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Sa devii ateu nu e simptoma a depresiei/anxietatii sociale.