| andreeaeml1200 a întrebat:

De ce mereu au fost mai apreciate pe social media femeile vulgare, dezbracate, își arata decolteul si fundul intentionat si cu conotatii sexuale decat una care se pozeaza normal sau de exemplu cineva care face videoclipuri si da sfaturi din orice domeniu pentru orice tip de persoana?

36 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din motiv de nevoie de sex a celor care fac aprecierea.

| Mosotti a răspuns:

Pentru ca lumea e inclinata foarte mult catre sex si asa a fost de cand e omenirea, sunt foarte receptivi la chestii din astea cu mic cu mare, chiar daca unii fac pe sfintii ca nu se uita ei la asa ceva.

Se uita si la aia care se pozeaza normal sau da sfaturi bune, dar se uita o alta categorie de oameni mai elevati.

| dullcat a răspuns:

Cred ca ai ceva impotriva femeilor care se afiseaza asa.Ai mai scris tu cuvinte nu prea dragute pe aici.laughing

| andreeaeml1200 explică (pentru dullcat):

Pai doar nu vrei sa am o parere buna despre ele, numai unii barbati au happy happy

| dullcat a răspuns (pentru andreeaeml1200):

Atunci trebuia sa pui intrebarea altfel, pentru o anumita categorie (aceeasi sau poate mai bine zis, aceleasi grupuri de barbati) care mereu le acorda atentie.Plus, nu stiu cum sa-ti spun, dar nu toate sunt panarame.Una dintre prietenele mele a fost hartuita de numa, atat in scoala generala cat si in liceu, pentru cat de slaba era, iar acum la maturitate se bucura de feminitatea ei si posteaza ce doreste.Nu este vulgara, dar posteaza probabil chestii de la care tu ti-ar lua trigger.Ba chiar i-am sugerat sa mearga la reuniunea de 10 ani de liceu, ca sa le dea peste nas colegilor nesimtiti, cu speranta ca asa poate le vine mintea la cap si nu vor transmite obiceiul acesta deplasat propriilor copii.

| Holiday a răspuns (pentru andreeaeml1200):

"numai unii barbati au"

Te afli in eroare. Cunosc mai multe femei care pot aprecia o tipa sexoasa.

| relian a răspuns:

Este cum ai spus tu, aia este apreciata de multi oameni pentru ca arata ce spui, poti fi un posibil client laughing pe cand la o fata cuminte ce spui, aia e apreciata doar de iubitu, sotul ei, normal sa nu fie apreciate femeile care deja is maritate, doar nu te bagi peste femeia omului nu laughing
Aia ce arata fundu si titele, le arata ca are ce arata, laughing asa ca fiecare baga la inaintare ce are mai bun, asa fac toti, chiar indiferent de job, arati ce meserias esti laughing

| Freya1 a răspuns:

Pentru ca se promovează pornografia și sexul.Pentru ca sunt mai bine de jumătate din populație disperați de sex, obsedați de fizic, frustrati etc

| Frank51 a răspuns:

Câți cercetători și savanți se află printre noi? 99% din bărbați când văd o fată zic "moamă ce bună e", e ceva tipic.

Orice stârnește emoții puternice este apreciat și dramatizat, de ce crezi că avem mireasa pentru fiul meu, lecții de viață, la măruță, asta cere publicul, la fel și pe socialmedia.

| gabicoo a răspuns (pentru Frank51):

Și restul de 1% zic: Măi ce deșteaptă e fata asta! Dar ce te faci dacă este și urâtă și proastă?

| Frank51 a răspuns (pentru gabicoo):

Poți să zici moamă ce amuzantă ești big grin

| Holiday a răspuns:

"...de exemplu cineva care face videoclipuri, si da sfaturi din orice domeniu pentru orice tip de persoana?"

Istoria a arata ca in loc sa dai sfaturi proaste, e mult mai bine pentru toata lumea sa-ti arati fundul si tatele.

| gabicoo a răspuns:

Pentru că suntem o nație de sălbatici și idioți.

| petrisor23 a răspuns (pentru gabicoo):

laughing Pai daca recunosti ca esti salbatic si idiot opiniile tale nu au relevanta.

| gabicoo a răspuns (pentru petrisor23):

Fie că-ți place, fie că nu-ți place suntem, amândoi, parte a acestui popor. Degeaba încerci să fii diferit față de majoritatea sălbatică și idioată. Proștii sunt mulți și domină, iar tu trebuie să trăiești printre ei - traiul într-un turn de fildeș fiind o utopie. Oricât ai încerca să te ții deoparte proștii te dibuie, te agresează permanent, te reduc la nivelul lor și în final te bat cu experiența.

Dacă opiniile mele contează pentru un număr mic de persoane inteligente - înseamnă că au relevanță, iar părerea proștilor nu mă interesează.

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Hopaaaa! S-a simțit domnul @pufulescu, a recunoscut că e printre cei enumerați mai sus!

| VoidEternal a răspuns:

Apreciate în ce fel? Cu like-uri și comentarii de multe ori monosilabice, de primata?

Asta e genul de apreciere pe care o cauți și ai vrea-o și tu?

Întrebarea ta spune mai multe despre tine decât despre ele.

PS: Nimeni nu e priceput sa dea sfaturi in orice domeniu. Ăla e dat cu părerea, nu sfat.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pt ca ce-i frumos si lui dumnezeu ii place. Si eu admir o femeie sexy, desi sunt femeie. Desigur ca admir si o femeie care are ceva de spus. Pe prima o admira mai mult barbatii iar pe a doua toate categoriile de oameni (daca chiar are ceva interesant de spus). Sa nu-mi spui ca tu acum ai aflat ca barbatilor le fug ochii dupa tot ce e sexy. Si sa stii ca lumea pe social media se uita la chestii iesite din comun, pe care nu le vad zilnic acasa sau pe strada ca altfel nu s-ar mai uita, nu?

| CleanHeart a răspuns:

Tot ce e toxic e mai apreciat laughing
Dar sufletul apreciază cu adevărat ceva natural și simplu

| sammie a răspuns:

Ca exista multi prosti pe lumea asta care se uita la ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta practica genul ala de fete/femei care vor sa obțină atenție rapidă. Asa mai crește și lor stima de sine, de aceea când le scrii îți răspund cu "da, aham, okay, bine, pa". Neinteresate la socializare, în schimb doar în căutare de atentie online. Se cred și ele vedete dacă arată un sfârc, sau pantalonii băgați în fund. Odată am văzut într-un grup pe Facebook o femeie la vreo 60 ani care își postase o imagine NUD și ea era după alte poze din profil. "mamaie, ai înnebunit" ii răspundeau prin comentarii. Aceste postări nu mai încalcă standardele comunității. Eu dacă postez un meme, imediat încalcă standardele comunității.

| andreeaeml1200 explică (pentru anonim_4396):

Ai mare dreptate! Acest tip de femei, nu stiu sa abordeze o conversatie, ori din cauza ca sunt prea arogante(vor doar atentie, si nu se baga in seama cu orice persoana, pentru ca se considera prea superioare), ori nu sunt atat de inteligente, si categoric nu ai despre ce sa vorbesti cu una de asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreeaeml1200):

As prefera sa socializez cu genul de femeie care știe sa dezvolte o conversație. Nu doar acele femei în căutare de atenție, prințese, pline de aere cu figuri de 2 lei și care se cred vedete pe social media pentru ca poartă tanga ( care se vede prin pantalonii transparenți), pantalonii strâmți încât i se vad formele și din față și din spate, decolteul ieșit afara ( sau aproape ieșit afara) și o sumedenie de disperati urmăritori care salivează la fiecare postare de-a sa. Nu sunt gay, dar nici disperat nu sunt să pun botul chiar la orice. Când vezi ce a ajuns internetul in ziua de azi îți vine sa te crucești cu picioarele. Prefer sa vizionez un film, un serial, sa ma uit pe Youtube la ceva interesant, sa mai stau pe aici. Decât Facebook, Instagram, tiktok, alte rețele pline de dive.

| andreeaeml1200 explică (pentru anonim_4396):

In ziua de azi, greu mai gasesti o femeie/fata care sa stie sa vorbeasca despre mult mai multe lucruri, nu doar despre baieti/barbati, marile lor cuceriri, barfele lor interesante sau muzica scarboasa trap

| Sekim a răspuns:

Pentru ca statistic sunt mult mai multi oameni prosti in lumea asta decat destepti, de aia. Te uiti si tu la ce posteaza si iti dai seama cat o/il duce capul pe respectiva/ul. Daca doar prin corp poate sa impresioneze si asta e valoarea ei/lui, normal ca asa se va comporta. No reason to be angry

| andreeaeml1200 explică (pentru Sekim):

Degeaba ai corp perfect, daca esti proastă de bubui. Nu au alte posibilitati de a face bani, doar de a-și vinde corpul pe internet. Atâta le duce capul

| Ilovedinero a răspuns:

Marfa ieftina atrage mai multi clientihappy

Răspuns utilizator avertizat
| ALM2000RO a răspuns:

Nu mă uit la așa ceva.

| Sportacus123 a răspuns:

Ți-am mai spus: îți apar femei dezbrăcate că la asta te uiți.

| andreeaeml1200 explică (pentru Sportacus123):

Iar tu, cu comentariu tau unic "îti apar pentru ca te uiti"

| andreeaeml1200 explică:

Laughing

| Anitta97 a răspuns:

Unii oameni apreciază iar alții nu happy

| petrisor23 a răspuns:

Femeile vulgare nu au fost niciodata "mai apreciate". Asta e doar o iluzie pe care "Media" incearca sa o vanda caci se vrea distrugerea familiei si asta se face prin coruperea femeii si transformarea ei in curva.
Nu exista nici un barbat care sa vrea o curva de sotie.

| Miruna0909 a răspuns:

Pentru ca asa e rasa umana. Degeaba suntem mai inteligenti si mai rationali decat alte specii, ca tot in prostie dăm "ce-i mult strică"

| Xexexexexer a răspuns:

Pentru ca asta apreciaza barbatii, cine iti zice ca vrea sa vada intelectuale pe social media te minte.