| frimiturel a întrebat:

De ce mereu femeile/fetele de etnie roma au un copil mic in brate?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De ce*
Pentru ca ele cu asta se ocupa! Cum un betiv are intotdeauna o sticla/pahar in 'brate', asa si ele cu puii lor.
In plus, cred ca au mai multa credibilitate la cersit.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca si ele sunt femei.Adica nasc. E adevarat ca mai multi copii decat celelalte femei.De alte etnii.

| Doub a răspuns:

Aplică stilul iepuraşului

| RainmakerX a răspuns:

Pentru ca au N+1 copii acasa de toate varstele si e normal sa aiba ce sa tina in brate...

| Aberdeen a răspuns:

Așa au fost formate de mici să gândească. Aceasta este mentalitatea.

| MeForeverAlone a răspuns:

Pentru că ele nu folosesc anticoncepționale happy
Cunosc mulți țigani, ca să spun mai pe șleau, și ei fac atâția copii câți le dă Dumnezeu. Și îi cresc pe toți, fie că ajung copii buni la școală sau simplii șarlatani happy