| Millis a întrebat:

De ce noi copiii nu putem avea dreptul la mai mult.

3 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Pentru ca copii inca nu au capacitatea de a gandi ca un adult sau ca o persoana mai matura(18 ani).Ei trebuie sa invete ce e bine si ce este rau, de aceea unele lucruri la unele varste sunt interzise.Totul la momentul potrivit.

| BlackVeil a răspuns:

La mai mult ce? La tigari,droguri, cluburi? Nu iti inteleg intrebarea...
Sau cumva vrei nu mai drepturi, fara obligatii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca inca suntem copii.Ca si parinti,ei sunt obligati ca sa ne ajute pentru a invata cum sa calcam in viata.Ei stiu mai multe,pentru ca au trecut prin viata, acum este randul nostru, vor sa aiba grija de noi pentru ca ei stiu.Toate la randul lor,nu poti sa le faci pe toate deodata si sa te dai mare ca vai uite ce fac eu, nuhappy pentru ca asa nu cresti in ochii nimanui.Tu trebuie sa ii asculti pe parinti si sa inveti, pentru ca fara invatatura nu faci nimic in viatahappy