| Sportacus123 a întrebat:

De ce noi oamenii suntem veșnici nemulțumiți?

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Deoarece tindem la perfectiune pe care nu o putem atinge si privim prea mult la vietile altora in loc sa ne concentram pe ce putem imbunatatii in viata noastra.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte buna intrebare.
Eu nu am raspuns.

| StoicAnalysis a răspuns:

Pentru ca uitam mereu sa pretuim momentul prezent. In prezent, nu exista nemultumire.

| FreddieM a răspuns:

Eu sunt veșnic mulțumit. Alții, din obișnuință, nu-și asuma responsabilități și e mai ușor sa dai vina pe ceilalți pentru nereușitele tale.
Acum doua zile am avut o megaproblema la mașină, necesita intervenție imediata. Nu m-am panicat, dus mașina la mecanic, și deși am cheltuit o suma uriașă, am fost supermultumit cam rezolvat-o. Ideea de baza e ca totul se rezolva, doar sa te implici și sa vezi pozitiv traseul de urmat pentru probleme tale. Nu ai motive sa fii nefericit, ți se închide o ușă, vei deschide alta.
Cheers

| Ilovedinero a răspuns:

" noi oamenii " la cine te referi? Sa vrei sa evoluezi nu inseamnă neapărat ca esti nemultumit, inseamnă că vrei să iti ieși din zona de confort, nu că nu iti place ceea ce ai. Daca esti nemultumit tu, nu mai face generalizări

Răspuns utilizator avertizat
| Ilovedinero a răspuns (pentru Sportacus123):

Tu da.Altii nu.Cum tu esti mereu nemultumit si vrei ceva, altii se gândesc cum să o facă fara sa fie nemultumiti, doar din dorinta de a evolua.Asta e diferenta dintre un parazit infect care stă pe banii părintilor, nu ajută pe nimeni si consuma oxigenul degeaba si altul care la 16 ani are apartamentul lui si se intretine singur.

Răspuns utilizator avertizat
| Ilovedinero a răspuns (pentru Sportacus123):

Eu nu mă refeream la tine insă, daca te-ai simtit, problema ta." Sunt băiat frumos, educat, deștept". Daca erai destept ii intretineai tu pe părintii tai.Nu a spus nimeni sa nu vorbesti cu ei, insa daca stai degeaba pe capul lor chiar e nasol. Daca maine unul din ei dispare tu o să cazi psihic din toate punctele de vedere.Si daca erai destept nu mai puneai intrebari de " cum sa fac sex cu o fată" sau " mai sunt fete care vor doar aventuri de o noapte" si unde o duci? La mami in pat? Nu a zis nimeni ca parintii nu te iubesc insa trebuie sa incerci sa ii faci mândrii de tine.Tu vei mai avea de trait si după ce ei dispar, trebuie sa te gândesti cum sa ii ajuti

| ALM2000RO a răspuns:

E în firea omului să tindă mereu spre mai mult și spre mai bine, chiar și să râvnească la ce nu i se cuvine sau la ce nu poate avea.

| antonioger a răspuns:

Asa am fost educati, educatia din scoli te face sa vrei mai mult, ani de zile in scoli ai fost astfel invatat. Daca eram in epoca de piatra poti fi sigur ca atarnai in fiecare zi, spun asta la modul general asa cum si tu ai pus intrebarea. Deci aceasta nemultumire generala este rezultatul educatiei pe care ai primit-o in societatea in care traiesti.