| CocalaraRockerita a întrebat:

De ce nu impuscam cainii vagabonzi? Nu exista legi?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dash a răspuns:

"Din aceleasi motive pentru care nu impuscam oamenii aiurea pe strada...
Pentru ca au drepturi si pentru ca pur si simplu NU merita asta. Cum te-ai putut gandi la asa ceva?"

Subscriu!

P.S. În afară de "Cocalara" ţi-aş mai spune cum eşti, dar mă abţin.

| Dash a răspuns:

Din aceleasi motive pentru care nu impuscam oamenii aiurea pe strada...
Pentru ca au drepturi si pentru ca pur si simplu NU merita asta. Cum te-ai putut gandi la asa ceva?

| Graphee a răspuns:

- Sunt şi ele animale, nu muşte. Cum adică să împuşcăm!? Mai bine îi dăm la adopţie, cu siguranţă se vor găsi oameni care să îi vrea. Dar nu împuşcat.

| SnowBella a răspuns:

Cum adica sa impuscam cainii vagabonzi? Tu vezi ce scrii? Animalele au drepturi (cel putin, teoretic) si merita mai mult de atat. Respectul omului fata de animale este inseparabil de respectul reciproc al oamenilor.
Oricum, traim intr-o lume moderna, cel mai uman mod de a scapa de cainii vagabonzi este eutanasierea. Impuscarea unui animal neputincios si nevinovat este considerata o crima, iar fapta va fi pedepsita (din nou, teoretic).

| monochrome a răspuns:

Si aia au o viata, tie ti-ar placea sa-ti faca cineva asa?

| Muzză a răspuns:

Esti maniaca, fetito.

| francesca89 a răspuns:

Fapt pentru care nu te impuscam pe tine