| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu ma pot loga in yahoo messenger? "your account has been locked etc etc". deci mi-a fost blocat/incuiat dar pot intra pe mail straight face
aceeasi situatie si cu alte 2 id-uri.
cum rezolv problema?

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Poti schimba parola numai daca cunosti intrebarile de securitate, daca nu le mai sti, nu mai poti recupera parola. Bafta!

| PAD93 a răspuns:

Incearca optiunea Forgot Your Password, care-ti ofera posibilitatea deblocarii id-ului cu ajutorul intrebarilor de securitate/numarului de telefon setate pentru id-ul respectiv!

Daca nu ai nici setat niciun numar de telefon, sau ai uitat raspunsurile la intrebarile de securitate poti debloca id-ul printr-un ID secundar, la fel, daca l-ai setat dinainte sa ti-l blocheze pe acesta!