| dya95aloha a întrebat:

Hello TPU! am o problema! nu-mi pot accesa contul de yahoo messenger, desi stiu parola, nu mi-am uitat-o, si am verificat de mai multe ori id-ul, insa de fiecare data imi spune "your account has been locked" si asa se intampla daca introduc un alt id de ex. al mamei. am incercat si de pe mail dar nu se poate. ce pot face? nu vreau sa-mi fac un id nou.

Răspuns Câştigător
| AxiAnonima a răspuns:

Mi s-a intamplat chestia asta de multe ori, ei blocheaza conturile pentru a fi siguri ca tu iti mai stii cele 2 intrebari secrete sau ii impiedica pe hack'eri.
[asa cred eu]

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Protectia conturilor a sporit, daca bagi parola de mai multe ori gresit sau nu intri o perioada, contul este blogat!
Poti sa deblochezi acum contul, asta daca mai sti cele doua intrebari si raspunsurile!

| dya95aloha explică (pentru ROB3RT89):

Nu am gresit parola stiu sigur. este o parola mai grea intocmai pentru. a nu fi sparta dar o am notata si o tin minte deoarece intru in fiecare zii

| qPhoenixq a răspuns:

Incearca sa intri pe google scrie mail si apoi scrii acolo id si parola si pui codu ala care til dau iei si o sa iti mearga appoi! FUNDA!