| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu pot lega nicio prietenie cu colegii? Ii fac sa rada, sunt socibila. ii ajut cand au nevoie, dar tot nu reusesc sa ma integrez. sad problema e ca multi fac naveta( cei cu care as vrea sa stau.)

ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| madalina_8123 a răspuns:

Probabil esti prea amabila, iar ei te vad doar ca pe o persoana gata sa-i ajute oricand neconditionat. Cred ca atitudinea corecta nu e cea de a face pe placul tuturor. Fii tu, fa ce vrei si cum vrei. Daca vrei sa ajuti pe cineva, fa-o pentru. ca asta simti ca e bine, nu pentru. a te face placuta pentru. ca ceilalti simt asta si te pot manipula, chiar. Cred ca pentru. a te integra mai bine va trebui sa studiezi mai mult persoanele din jurul tau si sa descoperi ce le place. E posibil sa nu aveti prea multe in comun si din acest motiv sa nu puteti lega o prietenie. Nu trebuie sa faci neaparat o problema din asta. Nici eu nu m-am inteles cu colegii din liceu, de exemplu, dar la facultate mi-am facut ffff multi prieteni. Stii ce-ti recomand, mai degraba? Incearca sa faci voluntariat si sa vezi acolo cati prieteni iti faci happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cerele id-urile si vorbiti pe mess daca tot nu va puteti intalniihee hee si apoi cu persoana care ai cele mai multe in comnu si te intelegi bine cerei si nr de tel ca sa mai vorbiti si asa, ca poate vreti sa va spuneti una alta si nu puteti sta mereu pe net happy sper sa mearga treaba