| Eliannaaaa a întrebat:

Am si eu o problema,sunt o persoana mai timida si urasc lucrul acesta,pur si simplu nu stiu ce sa mai fac adica cu persoanele pe care le cunosc foarte bine nu sunt deloc timida sau chestii de astea si nu reusesc sa mi fac si eu prieteni, macar o prietena buna.Baietii de la mine din clasa nici nu vb cu mine,si eu as vrea sa ma inteleg bine cu ei,as vrea sa mi schimb relatia cu ei,sa le arat ca pot si fi altfel dar ce sa fac? cum sa ma bag in seama cu ei? ce sa le spun? pur si simplu m am saturat,uneori si plang pe seama asta,nu pot avea si eu o prieteni? As vrea sa ma schimb dar nu stiu cum, tot timpul am impresia ca cei din jur ma evita si nu pot sa ma integrez in grupul lor...si colegii mei,au imaginea mea ca sunt timida si nu mai pot schimba asta,ca deja ma stiu cum sunt si in plus mai stau la scoala cu o colega care e si ea timida si ma simt nasol ca suntem vazute ca timidele clasei.M-am saturat., nu mai pot.ce pot face?

1 răspuns:
| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Totul are un inceput.Stai cu ei in pauze si razi cand o fac si ei.Asista la discutia sau distractia lor, cu timpu te obisnuiesti si o sa ajungi sa mai renunti la timiditate in timp.