| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu pot să scap nici cum de gândurile de sinucidere? Tot timpul mă gândesc să mă sinucid și nu pot să scap în nici un fel posibil de acest gând și dacă aș vrea să scap tot nu pot fiindcă tot timpul îmi vine trecutul în minte fără să îmi doresc asta și atunci intru iar în stările proaste pe care le am de obicei. Mă gândesc tot timpul că dacă mor este mai bine. Simt că mi-am distrus toată viața cu lucrurile pe care le-am făcut în trecut și tot timpul am sentimentul de vinovăție că știu cum eram înainte și cum sunt acum și aș fi putut să am și eu o viață normală la fel ca ceilalți oameni normali, dar nu am ales asta și mi-am bătut joc de ea în ultimul hal posibil și așa mi-am distrus-o, iar din cauza asta vreau să mor fiindcă mă doare enorm numai când mă gândesc la ce băiat eram înainte și ce monstru de băiat sunt acum. Sincer, când mă uit la mine, chiar mă bucură ideea că dacă mor voi dispărea complet și toată lumea va uita de mine. Pentru mine a trăi este un chin, un stres psihic pe care nu-l mai suport. Am ajuns un ratat cu R mare. Pentru ce să mai trăiesc dacă nu mai vreau? Ce rost are? Dacă nu aș crede în iad, aș fi făcut-o deja demult, dar din cauza asta nu o fac că poate există și acolo e mult mai rău din câte am auzit. Poate nu există, poate am fost eu spălat pe creier când eram mic, habar n-am...

Am mai postat astfel de întrebări în trecut și nu o fac pentru atenție.
Cei/cele care mi-ați trimis cerere de prietenie în trecut și v-am acceptat-o și după v-am șters, a fost pentru că am șters atât întrebările postate la mine pe cont cât și contul. V-am acceptat-o ca să fiu politicos, dar după a fost urât, îmi cer scuze.
Cred că am luat-o razna de tot, ceea ce mă face și mai mult să-mi doresc să mor...

6 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Poti sa iti recapeti viata si in momentul actual. Nu prea dai detalii despre ce "lucruri negre" ti s-au intamplat in trecut, asa ca nu prea are nimeni cum sa te ajute.
Dar nimic nu-i ireparabil, cu exceptia mortii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei să vorbim? happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, sigur.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Scuze, ai mai trimis vreun mesaj în afară de primele două pe care mi le-ai trimis? După ce mi-ai trimis cel de a-l doilea mesaj am mai trimis încă trei mesaje după aia, le-ai primit?
Chestia este că mi-e tare frică să nu-mi fi intrat cineva în telefon și să-mi șteargă mesajele pe care le primesc și să nu-ți fi trimis ceva tâmpenii și să crezi că sunt eu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cineva mă tot deranjează cu asemenea lucruri, intrat în telefon și alte chestii.

| AnonimGuy264 a răspuns:

De ce sa te sinucizi? Ca nu ti-a mers ceva in viata cum vroiai tu? Frate viata e frumoasa, cu bune si cu rele. Daca ai facut lucruri rele in trecut, acum te poti schimba. O poti lua de la capăt, găsește ceva cu care sa-ti ocupi mintea. Ceva ce iti place tie. Viata este scurta, iar daca tu stai si te plangi nu rezolvi nimic. Schimbarea incepe cu tine.