| anonim_4396 a întrebat:

De ce parintii la cumpara copiilor, chiar si aia mici 11-12 ani, asemenea telefoane scumpe?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca sa le faca mofturile dorite, au bani si isi permit.

| Biby a răspuns:

Pentru ca la scoala, daca nu ai cel mai scump telefonul, nu te baga nimeni in seama si toti iti zic:"Uite ce fraier si sarantoc mai e si asta! N-are bani pentru un Iphone 4s."Cel putin in scoala mea asa este.Am avut un telefon LG, dar pentru ca aproape toti prietenii mei avea Iphone 4s mi-am luat si eu.A durat cam cateva saptamani sa-mi ia, dar nu era problema cu banii, ci le era frica sa nu-l pierd pe undeva sau sa mi-l fure cineva.Dar pana la urma i-m convins.Acum trebuie sa ai telefon de 30 de milioane ca sa mai stea cineva cu tine.

| IlegalSmile a răspuns:

Pai. acesti parinti incearca sa le faca toate mofturile oh go on. isi permin.

| Ana94 a răspuns:

Ca să le facă mofturile că toţi acum vor să fie la modă la şcoală.

| misu a răspuns:

Am patit si eu, sa nu fie mai prejos la scoala

| Anonimanonimus677 a răspuns:

Mie mi se pare o tampenie sa cumperi copilului de 10 ani telefon LG nu mai stiu de care...eu am 12 ani si am un telefon Nokia C1 care nu l-as fi primit daca nu-l primea tata gratuit la abonament iar sor-mea are 18 ani si nici ea nu are un telefon sofisticat, are un Nokia care nu e cu clapita sau sine.Cei care le i-au copiilor telefoane scumpe fac asta numai ca sa le faca mofturile si pentru ca daca copilul lui are telefon scump si de astea pot sa se dea si ei mari ca au bani.Chiar nu inteleg parintii astia...deci pe bune am o colega care a avut cand avea 9 ani un telefon normal, apoi un Nokia cu clapita si acu are LG cokie nu mai stiu cum si multi colegi de-ai mei au LG si porcarii de astea.Nu au ce face cu bani, serios acu

| DeeaDLove12 a răspuns (pentru Anonimanonimus677):

Deacord si eu am un Nokia si am 12 ani

| Anonimanonimus677 a răspuns:

Doar nu inteleg de ce le trebuie telefoane scumpe si "smechere"...ii face cumva mai destepti sau care-i faza? ziceti-mi si mie ca sa-mi iau si eu telefon scump.Alea care au telefoanele cele mai scumpe de la mine din clasa sunt la coada la invatatura.Aia pe care am pomenit-o in celalat comentariu are 4 si 5 pe linie si eu am numai 10 si 9... ocazional vreun 8 la matebig grin