| IgoToHellForThis a întrebat:

De ce sa ii multumesti lui dumnezeu ca te'a vindecat de cancer... cand el e cel care ti'a dat cancer :S?

23 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna seara! nu Dumnezeu te imbolnaveste, noi singuri, pentru ca nu avem grija de noi, facem abuz in tinerete de orice si la urma se vad "efectele" sunt cazuri si cazuri.
O seara bunahappy
ps! lui Dumnezeu ii multumim ca datorita lui, noi suntem astazi pe Pamant.

| IgoToHellForThis explică (pentru caramela):

Lol ce raspuns patetic.
Dar cei care se nasc cu aceste afectiuni? straight face cu ce au gresit?
Si cum de suntem datorita lui dumnezeu pe pamant? Mai uitate si tu pe discovery sa vezi evolutia planetei si cum s-a creat mai lasa tarafTvstraight face

| caramela a răspuns (pentru IgoToHellForThis):

Nu inteleg rostul intrebarii tale daca pe fiecare ii iei la misto, a fost parerea mea si punctstraight face am specificat ca sunt cazuri si cazuri, cat despre taraf tv, am dreptul sa ma uit pe ce canal dorescstraight face

| IgoToHellForThis explică (pentru caramela):

Ba nu va i'au la misto incerc sa va trezesc la realitate din prostia in care traiti.

| anss23 a răspuns:

Cred că ideea e ca Dumnzeu ne fac să trecem prin necazuri pentru a ne pune credinţa la încercare sau a ne face mai puternici.Şi mie mi se pare o prostie dar ştii cum e, dacă te vindeci îi mulţumeşti lui Dumnezeu, iar dacă nu învinuieşti doctorii.rolling eyes

| IgoToHellForThis explică (pentru anss23):

Cred ca ar trebui mai degraba in loc sa ii multumim lui dumnezeu sa le multumim doctorilor.

| Cosmin86 a răspuns:

Geniala intrebare, bine ca n-ai postat-o la categoria "religie", ca ai fi primit vreo 50 de raspunsuri pe minut de la toti fanaticii religiosi batuti in cap

| IgoToHellForThis explică (pentru Cosmin86):

Da... mereu va fi razboiul asta intr'e religii -_-.Dar aia super credinciosi de ce nu pot accepta ca altii vad religia altfel O_O?

| Cosmin86 a răspuns (pentru IgoToHellForThis):

Pentru ca sunt fanatici ingusti la minte, evident. de genul care se calca in picioare sa pupe niste oase putrezite.

| IgoToHellForThis explică (pentru Cosmin86):

Merci de raspuns mi-am adus aminte de imaginile acelea difuzate la TV cu o gramada de oameni care sa calcau in picioare sa atinga niste oase putrezite cum ai spus tu.Si era asa de ciudat sa vezi oameni care mor intr'un loc,, sfant''. Nici macar nu sti daca oasele acelea sunt adevarate straight face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui ca mai multe persoane să nu mai pună întrebări doar de dragul de a părea inteligenţi în faţa altora. Că poate fac şi ei cancer şi nu-i mai vindecă Dumnezeu.

| IgoToHellForThis explică (pentru anonim_4396):

Va trebui ca mai multe persoane sa nu mai posteze raspunsuri stupide si confuze O_O.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IgoToHellForThis):

La o întrebare stupidă pusă de un bizar care e fixat pe un anumit plan de idei şi cu o inteligenţă nu prea mare, răspunsurile primite trebuie să fie în conformitate cu caracteristicile intrebării şi ale întrebătorului, adică foarte, foarte stupide.

| IgoToHellForThis explică (pentru anonim_4396):

Ce raspuns gen:Incult care se da cult rolling on the floor.
Eu am pus o intrebare in care am scris ce cred...
Iar tu ai raspuns ceva ce nu are legatura cu asta -_-.Pentru ca nu te duce capul... deci nu cred ca avem ce discuta

| anonim_4396 a răspuns (pentru IgoToHellForThis):

Mă dau cult dacă fac referire la faptul că cineva este stupid? laughing Eu ştiam că dacă fac asta jignesc, nu că arât cuiva cât de cult sau de incult sunt.

Ai pus o întrebare cu scopul de a avea răspunsuri din partea creştinilor pentru a le putea da reply şi pentru a te da superior în faţa lor(deşi nu ţi-a ieşit).

Cât despre răspunsul meu, este la fel. Este exact ceea ce cred eu despre toţi bizarii care pun întrebări stupide pe acest site.

Ai dreptate, pe mine nu mă duce capul, dar lasă că te duce pe tine atunci când pui întrebări idioate şi le dai reply(şi pe alocuri îi mai şi jigneşti) celor ce-ţi răspund. happy

Totuşi, interesant cum de la religie şi medicină se ajunge la cultură. Mai continuă cu reply-uri " inteligente " să ajungem şi la sport şi muzică.

| IgoToHellForThis explică (pentru anonim_4396):

Ba nu.Am pus intrebarea pentru a primii raspunsuri sa vad cam cate persoane gandesc ca mine si cate diferit.Si e problema mea ce intrebare pun. Daca nu iti convine nu raspunzi dar esti genul de persoana care raspunde ceva eronat care nu are legatura cu intrebarea.E problema mea ce reply'uri dau daca ai ajuns asa fara viata in cat sa urmaresti o persoana cum da reply'uri O_O.Si de aia nu mai pot eu ca ma,, jignesti'' straight face asa se apuca multi sa ma,, jigneasca''.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IgoToHellForThis):

Păi uite, eu gândesc diferit şi asta reiese din mesajele scrise mai sus. laughing

Nu " urmăresc o persoană cum dă reply-uri ", ci am urmărit doar răspunsurile acestei întrebări din moment ce şi eu am fost unul dintre cei care a postat(dar pentru cei ca tine e mai greu de înţeles acest lucru).

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Buna intrebare...
In functie de credinta ta ii vei multumi sau nu, depinde doar de tine.

| IgoToHellForThis explică (pentru ϟkatεVaηϟ):

Ar trebuii ca mai multe persoane sa se increada in logica...

| noname2021 a răspuns:

Ce idiot

| IgoToHellForThis explică (pentru noname2021):

Da stim cu totii ca esti
Nu o mai spune si online.rolling on the floor

| ChloeCupcake a răspuns:

De fapt nu El ti-a dat cancer... Diavolul ti-a dat...credlaughing))

| IgoToHellForThis explică (pentru ChloeCupcake):

Dar cine a zis ca eu am cancer O_O>? Intrebarea a fostbig grine ce sa ii multumesti lui dumnezeu ca te'a vindecat de cancer... cand el e cel care ti'a dat cancer :S?
Nu am mentionat nicaieri ca as fii diagnosticata cu cancer.