| RAY a întrebat:

De ce sunt asa indragostiti romanii de americani? ce au facut americani bun pentru Romania?

5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Trendul de care sunt indragostiti adolescentii, romansilor le cam place si le convine sa copiezi precum papagalii ce fac altii, corect?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Asta asa e

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu stii vorba aceea: "tot ce are vecinul e mai bun decat ce ai tu"? Cam asa e si in cazul acesta. Nu trebuiau sa faca nimic. Asa e mentalitatea cultivata pe aici. Aidica, serios... iti e rusine sa ai un Duster (facut in Romania) si preferi doar BMW, Audi, Mercedes etc, dar spre exemplu germanii sunt foarte mltumiti de el. Prin urmare, tot ce vine din exterior e mai bine vazut,

| Deaad a răspuns (pentru justanotheruser99):

Toti obsedatii astia ma privesc ca un nebun cand le spun ca nu stiu la ce mama ei de masina foloseste bmw, audi, mercedes, decat la a te da mare smecher si bogat cu ea, prin urmare imi doresc o Dacia de orice fel.

E una dintre cele mai tampite mentalitati.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Deaad):

Din cate se pare nu esti nebun. Ai o gândire surprinzator de buna.
Si subscriu la ce ai scris mai sus. In mare parte masinile de genul sunt mai mult un moft pentru a da "bine", dar ideea e ca pe langa faptul ca mai toți sunt prosti, încearcă sa compenseze cu o mașină de mii de euro. Cum spuneam, au o gândire incoerenta si de tigani. " Hai sa imi iau si eu un amărât de BMW, ca si țiganul de peste drum are."
Lipsa de coloana vertebrala. Ce pot sa spun?