| ZambetulNebuniei a întrebat:

De ce sunt atatea reclame pe TPU?
Nu am nimic cu reclamele care stau in lateral sau in susul paginii, dar sunt enervantea alea care iti apar in fata + unele te mai trimit si pe alte pagini (pagini care contin reclama respectiva).

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

Orice lucru de pe lumea asta e conceput pentru a scoate bani. Pentru fiecare reclama, proprietarul site-ului TPU primeste bani de la aia care-si fac reclama. Asta e scopul site-ului. Pe proprietar nu-l intereseaza daca sunt deranjati utilizatorii sau nu. Cu cat sunt mai multe reclame si cu cat da mai multa lume click pe ele, cu atat se primesc mai multi bani, asta e obiectivul.

Tu chiar credeai ca site-ul asta e facut asa, din dragoste de a ajuta oamenii? E vorba numai si numai de umplerea buzunarelor.

| ZambetulNebuniei explică (pentru Andruşcă):

Multumes, pentru raspuns!
La asta m-am gandit si eu, dar sunt enervante, unele iti sar in fata (ecran) si dai clic pe ele de multe ori din greseala (cred ca asta era ideea).

Oricum, cand am intrat eu pe TPU (la inceput) erau doar in lateral.

4 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Banii...

| LolaLollita a răspuns:

Da stiu ce zici. Dar parca s-au mai rarit in ultimul timp happy

| FastAndFurious a răspuns:

Asa traiesc si ei, asta e.