| T0T a întrebat:

Voiam să downloadez ceva și m-am grăbit și din greșală am instalat o porcărie pe pc, și acum când încerc să umblu pe browser îmi apar mai mereu pagini cu reclame și la unele site-uri îmi apare în susul paginii asta:

http://postimg.org/image/qv4kam2w9/

Am căutat în control panel la programe, prin setările browser-ului, dar nimic. Am mai avut o problemă de genul dar ori am dezinstalat un program din control panel ori am dat la setări pe pagina respectivă și avea obțiune să înlătur chestia aia. Problema e că acum nu știu cum să o înlătur că nu îmi mai apare nicăieri. Mă puteți ajuta?

Răspuns Câştigător
| TheHellBoyHB a răspuns:

Eu Creed ca stii engleza, Tutorial dat toate METODELE Mura-in-Gura!

http://www.safebro.com/mgid-com-virus-remove
Funda?!

| T0T explică (pentru TheHellBoyHB):

Degeaba mi-a facut danut netu praf iar acum s-a oprit si curentul in toata zona.

14 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Curata sistemul! Pentru asta iti recomand programele din raspunsul castigator:
http://www.tpu.ro/......-ma-ajuta/

| T0T explică (pentru RoyDupuis):

Am folosit și eu malwarebytes, și da e bun dar totuși acum unii consideră deffender-ul mai bun.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Am avut si eu... Descarca advanced system care 8 pro *trial*. Eu asa am scapat. Dupa ce instalezi trial-ul te prefaci ca il dezinstalezi si o sa-ti apara o "mega-oferta" care spune ca "daca pastrezi programul primesti varianta pro moca pentru 30 de zile"
Dupa ce faci versiunea pro dai un full scan. Eu asa am scapat.

De asemenea poti incerca sa schimbi si browser-ul *dupa ce ai facut curatenia evident*

Bafta!

| T0T explică (pentru RainmakerX):

Am dat un system restore că nu mai mergea deloc net-ul după ce mi-a dat ăla programul ăla și am reistalat chrome că nu se mai aprindea. Acum merge bine.

| RainmakerX a răspuns (pentru T0T):

Ok. Felicitari atunci! happy

| CPAElites a răspuns:

Folosesti : http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/

Si vei scapa de acel program Adword
"am instalat o porcărie pe pc" Acele programe sunt facute de site-uri Pay Per Install! Lucrez pe o asemenea retea ( se numeste TrueMediaPartner.com ) si castig multi bani.

| T0T explică (pentru CPAElites):

Păi normal că câștigi mult, profitați pe urma proștilor laughing

| T0T explică (pentru CPAElites):

Merci mult amice programul tau minunat a bulit tot net-ul acum. Nu mai merge deloc, zice unable to conect to proxy...sunt pe tel acum.

| Croampa a răspuns:

Pentru reclame stiu ca se folosea AddBlock-u'... nu prea ma pricep la chestiile de genu' da' sper ca te-am ajutat...

| Dunca_FC_SB_Andrei_1999 a răspuns:

Inseamna ca ai un virus pe pc din ala grav. Ca sa nu mai ai reclame poti doar sa iti reinstalezi windows-ul.

| T0T explică (pentru Dunca_FC_SB_Andrei_1999):

Mi-ai făcut seara mai buna! Tocmai îmi reactivasem windows-ul și acum trebuie să îl reinstalez...Văd ce face deffender-ul, poate o brodește el...

| stuxXxnets a răspuns:

Cred ca este pe calculator un virus trojan. s-ar putea sa nu poti sa-ti reinstalezi acelasi windows pe care l-ai avut pentru ca acest virus poate afecta placa video, audio etc. incearca sa mergi cu el la un specialist