| Cellza666 a întrebat:

De ce sunt oamenii homosexuali atat de respinsi in Romania?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Conform bibliei,daca vezi un gay il prinzi, cumperi benzina si i dai foc,sa scoti raul din jurul tau,iar cenusa lui sa fie aruncata in desert, eu nu am nimic cu nimeni, dar gay au devenit o moda azi, barbati se viseaza vagine iar femeile lesbiene sau barbati, sunt contra adoptie de copii, homosexualitatea este o eroare a naturi

| LoveSleep a răspuns:

Ce-aveți mă cu Hammurabi?

| Hammurabi a răspuns:

Nu sunt respinși.
Sunt respinși homosexualii cu tupeu. Care deranjează.
Și nu numai în România. De exemplu și în Grecia. Cei care își văd de treaba lor, n-are nimeni nimic cu ei, nu sunt tratați deloc în mod deosebit față de restul lumii.
Dar cei care țin în mod ostentativ să-ți defileze prin față și să-ți demonstreze cât de homosexuali sunt ei, primesc ce merită. La fel ca și un hetero dacă ar face aceleași gesturi obscene în public.
Și pe bună dreptate.
N-are nici o legătură orientarea sexuală cu lipsa bunului simț și sfidarea celorlalți pentru că tu ești "mai special".

| Holiday a răspuns (pentru Hammurabi):

"La fel ca și un hetero dacă ar face aceleași gesturi obscene în public."

Cam ce gesturi "obscene" fac ei?

Merg aproape zilnic prin Bucuresti si n-am vazut nici gay (femeie sau barbat) facand gesturi obscene.

| Hammurabi a răspuns (pentru Holiday):

Acum câteva zile, la mine în holul hotelului, se sărutau doi unul dintre ei stând cu o mână pe 00-le celuilalt. În hol mai erau două cupluri dintre care unul cu doi copii de 6-7 ani.
Nu-ți spun nimic mai mult.

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Pacatosule raul va pune stapanire pe tine ca nu ai facut ceea ce a poruncit dumnezeu

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Las' că-mi pun câte un strop de aghiazmă în bere... laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Sunt respinsi fara sa faca nimic. N-am vazut homosexuali cu tupeu. Am vazut in schimbi oameni care ii judeca desi nu au cunoscut unul in viata lor

Un fost coleg de liceu zicea: daca vad un homosexual pe strada il plesnesc.

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e părerea ta. Eu am povestit ceva mai sus o situație care a avut loc în fața mea. Eu pe aceeia îi consider tupeiști obraznici.
Nu știu ce înseamnă pentru tine "fără să facă nimic". Dar cum ar putea cineva să știe că o persoană e gay dacă n-ar face nimic; dacă nu și-ar manifesta homosexualitatea?
I-ar fostul tău coleg de liceu, cum ar putea să vadă un homosexual pe stradă? Că doar nu scrie pe el că e homosexual.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Ai vazut o singura faza, iti reamintesc.

| AC4S4 a răspuns:

Nu sunt respinși, au aceleași drepturi precum heterosexualii.
Că nu e acceptată homosexualitatea, e complet altceva. Nu e un comportament normal, de ce s-ar accepta?

| Justme1997 a răspuns:

România este o tara cu mentalitate comunista si îmbătrânita, judeca violent orice este iesit din tipar. Ortodoxia este de asemenea la putere, fiind împotriva homosexualilor

| aimullah123 a răspuns:

Pentru ca inainte homosexualitatea era incadrata la tulburari psihice, cel putin asa am auzit. Poate din cauza asta big grin Sau pentru ca exista foarte multi oameni care cred in Dumnezeu. Poate au dreptate sau poate nu...cine stie?! big grin

| AlexDarius3 a răspuns:

Pentru ca romanilor nu prea li se pare normal si nu sunt de acord cu asta. In gimnaziu am avut un coleg de scoala homosexual si era ORIBIL.

| AlexDarius3 a răspuns (pentru AlexDarius3):

In plus in Romania sunt atatea probleme care doar la comunitatea gay nu te fac sa te gandesti. Pe bune acum, Romania moare si fix asta mai trebuie sa fie relevant si poti sa zici ca le-ai vazut pe toate si laughing.

| vjr1979 a răspuns:

Pamantul e mare, Romania e o tara mica. Sunt liberi sa se duca oriunde vor in alta parte.