| anonim_4396 a întrebat:

De ce toate fetele din zilele noastre vor baieti cu muschi si bani?
De ce nu mai e ca in perioada lu' Bunicu, cand doi indragostiti se casatoreau doar pentru ca se iubeau?

Răspuns Câştigător
| CatMeadow a răspuns:

Lumea se schimba. Unii oameni te folosesc si stau cu tine numai pentru ca vor ceva de la tine. Dar nu toti sunt asa. Acum ca s-a inventat moda, hainele de fita, firma, si toata lumea incearca sa ne impregneze un ideal de frumusete, normal ca imaginea conteaza in societate. Normal ca nevoiele si principile oamenilor despre viata s-au schimbat. Dar nu trebuie tu sa te intrebi de ce e asa. Nu trebuie sa iti pese tie de pitipoance,, sexy,, care nu au nimic in afara de cur si sani si care din imagine traiesc sau de cocalari sau smecheri, etc. Tie trebuie sa iti pese de tine, de oamenii pe care ii iubesti si de cei care nu pleaca de langa tine atunci cand ajung sa te cunoasca cu adevarat. O persoana demna de iubire si respect ( atat ca prieten cat si ca iubit/ iubita) este o persoana care nu te va schimba niciodata si te va accepta cum esti, iti va iubii defecte pentru ca ele te fac original, si te fac.tu. banuiesc ca ai pus intrebarea asta pentru ca iubita te-a lasat pentru unu cu muschi si bani sau ceva de genu. Nu are rost sa iti pierzi timpu cu ea. Ai si tu un pic de stil. Nu umbla dupa toate si orice parasuta. Va intelegeati bine dar te-a lasat? Inseamna ca nu te-a iubit! deci, de ce sa iti plangi de mila? Da-ti 2 palme si revinoti. cred ca poti sa-ti dai seama singur cine merita si cine nu. good luck happy

| Claudiu_Andrei_1990 a răspuns (pentru CatMeadow):

Fratilor faceti ca mine iesiti din tara ca e prea multa perversitate eu am venit in Italia mi am luat casa aici dar cel mai important lucru e mentalitatea pe care o au oamenii aici like poate ma combin curand cu fata patronului

7 răspunsuri:
| Ana94 a răspuns:

Eu nu vreau băieţi cu bani şi muşchi, sincer. Asta e societatea din ziua de azi. Fetele vor băieţi cu bani ca să le plimbe pe unde vor ele, apoi să se laude şi ele pe Facebook sau prietenelor lor că, vezi Doamne, în ce vacanţe scumpe au fost ele cu prietenul lor. Şi vor un prieten cu muşchi tot ca să se laude că ce prieten arătos au ele. Asta este părerea mea.

| neutrino a răspuns:

Da, dar te poti iubi si cu unul/a care are muschi si bani, si este mult mai practic, pentru ca se pot impusca mai multi iepuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred că generalizezi prea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intr-adevar, asa e, in ziua de azi fetele vor cocalari cu bani care put a spray dăla scump.
Iti pot spune ca si pe vreamea bunicului tau, femeile umblau dupa bani, de ce? Pentru ca ele nu trebuie sa faca nici un efort si primesc totul de-a gata.Sincer acum, cine, ar vrea sa stea langa un om si sa moara amandoi de foame? Iti spun sigur ca si tu cand vrei sa te duci sa cunosti o fata te duci in club nu la tara la Cuca Macaii.
Eu nu cred ca generalizeaza chiar asta se intampla, pot spune ca peste 90% din fetitele de 12 ani sunt niste pitipoance in formare.Iar fetele de 14 ani, umbla cu baieti de 25 de ani.

| Vektor a răspuns:

Si pe vremea lu' bunicu, oamenii se casatoreau fortati din motive materiale.
pe vremea mamei la fel, buni o incuraja sa-si caute: " barbat cu tractor"

si in trecut si in prezent si in viitor la fel va fi. chiar cu riscul de a spune o prostie, tind sa cred ca e o chestie genetica. omul cauta siguranta si vor siguranta pentru ei si copii lor.

| AnaaMaria1995 a răspuns:

Eu cred ca ar cam fi cazul sa nu mai generalizezi. Mie una, nu imi plac baietii cu muschi, prefer un baiat cu un corp normal iar in ceea ce priveste banii, cu atat mai putin. Nu sunt pe interes, n-am fost si nici nu o sa fiu pentru ca Dumnezeu mi-a dat 2 maini si 2 picioare incat sa ma pot intretine si singura, fara a avea nevoie de un "sponsor". Si in perioada noastra exista cupluri care se iubesc reciproc si se casatoresc din dragoste. Nu stiu cine sa zic, ai idei cam generale, ceea ce nu e prea ok.