| vRemi a întrebat:

De ce toti considera arta graffiti ca fiind o porcarie ilegala?

Este o transpunere a sentimentelor in forme, linii si culori.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Desenul este o Este o transpunere a sentimentelor in forme, linii si culori.

vandalizarea cladirilor publice / private nu este o transpunere a sentimentelor in forme, linii si culori.

| vangaelis a răspuns:

Arta graffiti nu este ilegala dar ilegal este sa faci graffiti pe cladiri publice si private fara consimtamantul proprietarului. La tine acasa, in camera poti face ce vrei.

| vRemi explică (pentru vangaelis):

Oricum fac asta deja, eu ma refer la parerea oamenilor creata fata de aceasta arta, doar din cauza ca este ilegala pe cladiri publice.

| vangaelis a răspuns (pentru vRemi):

Pfff eu n-am nimic cu aceasta forma de manifestarea dar imi displace sa vad o ditamai porcaria pe un perete vizibil in centru, e de prost gust. In suburbii este acceptabil dar nu in centru orasului, mai ales cand vezi niste manjeli pe perete facute de amatori iti vine greata.

| Kamiichu a răspuns:

Da, asa este, dar unii cred ca strica aspectul orasului.

| an0therkid a răspuns:

Aia care cred asta, sunt mult prea inapoiati mintal pentru a intelege ce faci tu

| Alishia a răspuns:

Pentru ca multi din cei care fac graffiti le fac pe blocuri sau alte cladiri, poduri, etc, si acestea nu sunt facute pentru a fi desenate, de exemplu in centru vechi unde sunt graffiti si sunt vandalizate cladiri cu importanta istorica din patrimoniul tarii, nimeni nu are nimic impotriva graffitilor pe pistele de skate din parcuri sau sub poduri.Eu sunt fac graffiti dar nu sunt de acord cu ele pe cladirile din patrimoniu

| Areea995 a răspuns:

1) murdaresc pereti care nu le apartin
2) de ce ar trebui sa le cunoasca toti ceilalti oameni sentimentele?
3) strica frumusetea data de folosirea unei singure culori in vopsirea peretilor publici. Tie iti place aceasta " arta"? uita-te : http://www.xplorio.ro/wp-content/2011/09/corsa_praha_07-528x396.jpg http://img.dailymail.co.uk/i/pix/2007/12_01/17banksyES_468x606.jpg

| lorypoly a răspuns:

Pai prin aceste desene iti poti exprima sentimentele liber fara niciun regret, dar in general nu sunt ilegale, bine mai exista multe variante, de exemplu:Iti faci o casa si o desenezi plina cu grafitilaughing)

| Emy2000 a răspuns:

Unii nu stiu sa aprecieze, de exemplu, arta abstracta! este demoralizant dae foarte adevarat!