| pastru009 a întrebat:

De ce trebuie sa le mai facem cainilor vaccinuri si toate cele(in afara de deparazitare)?
Inainte sa existe vaccinurile si toate tampeniile astea pentru caini nu aveau nici o problema, iar de cateva decenii imediat spune cineva ca le trebuie vaccinuri si nu mai stiu eu ce altceva si inainte de astea cainii nu aveau nici o problema.
Si de ce costa atat? Ca doar nu este aur ce baga in cainii nostri corect?

Răspuns Câştigător
| Adevarat_Raper_1980 a răspuns:

In primul rand daca un caine nu e vaccinat se poate umple de diferiti paraziti, diferite boli pe care le poate contacta si omul.Cum zici tu ca de cateva deceni asta asa e deoarece stiinta a evoluat foarte mult si sau descoperit tratamente, boli noi care pana atunci nu erau cunoscute umanitati. Stai linistit ca si ininte de astea aveau caini aceleasi probleme ca si acuma doar ca oameni nu erau asa de constienti de existenta lor.Intradevar sunt scumpe dar iti dai seama ca pentru producerea lor lucreaza cercetatori se fac nenumarate teste este nevoie de materii primi si toate astea costa.