| Necunoscutu92 a întrebat:

De ce un studiu realizat pe americani relata ca doar 26 la suta din americani au folosit macar o data Global positioning system 74 la suta nu stiu ce e ala.
Dar daca sunt întrebați daca au folosit vreodată GPS (care e Global positioning sistem adică tot aia ) 95 la suta l-au folosit si 5 au auzit dar nu l-au folosit. Ce părere aveți voi de acest studiu realizat pe America?

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Singura concluzie la care ajung e că prescurtarea e folosită atât de mult încât oamenii habar nu mai au de la ce vine.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Tu nu ai auzit și nu ai folosit niciodată PVC sau PET sau altceva și nu te-a interesat sa cauți pe net de la ce vine prescurtarea? Eu sic sa ne vedem lungul nasului și sa nu ne mai dam cu părerea despre ce știu sau nu știu alții, mai ales când nici noi nu le știm pe toate, ok?

suntserios
| suntserios a răspuns:

E ceva cunoscut totusi ca americanii nu sunt cel mai inteligent popor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Global Positioning System (GPS) este, ca si HTML, pentru multi americani, explicata drept boala cu transmitere sexuala.
Problema e ca, in America, ca in intreaga lume, sunt zeci de generatii, iar cele mai batrane nu au avut acces la internet incat sa se informeze despre ce inseamna GPS, asa ca n-au auzit de Global Positioning System, iar unii doar se dau mari ca "Da" incat sa nu para prosti.