| anonim_4396 a întrebat:

De ce lumea continuă să voteze tot primarii corupți care nu și-au respectat toate promisiunile făcute în campaniile electorale?
Aici mă refer la acei primari corupți care în primul mandat nu și-au respectat primisiunile dar lumea din orașul lor îi votează tot pe aceștia, în loc să dea șansa altora de la alte partide, să-i vadă și pe aceia de ce sunt capabili și dacă sunt cinstiți, unii candidați fiind chiar foarte tineri, competenți și cu adevărat dornici să facă ceea ce promit în campania electorală.
Chiar nu le înțeleg psihologia acestor votanți.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

De obicei, candidatii aia noi nu sunt cunoscuti de populatie, si de asta nu o sa aiba suficient votanti.
Plus ca pentru a fi votati trebuie sa fii facut ceva realizabil la viata lor.
O alta posibila problema e ca multi din candidati in general isi urmaresc propriile interesese, de multe ori iti dai seama ca unii nu prea au treaba cu aceasta functie.

Si da, multi ar face, problema e cum faci sa devina realitate?
Asta e o alta problema.
Toti promit, dar sunt putini cei care stiu cu adevarat demersurile pentru a face ceva. Ca deh, cand esti la conducere si ai pe mana banii publici, nu e ca si cum te duci tu cu salariul in mana si iti cumperi un telefon. Sunt multe proceduri, autorizatii, licitatii, si lichele la tot pasul. De asta poate uneori, unul vechi dupa un mandat incepe sa mai faca ceva. Poate...

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Batrani cu minte veche nu stiu ei de viitor. Cred ca nici de viata lor nu le pasa, fosile inutile... de aia infractorii isi fac treaba in continuare

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil nu au alta alternativa. Altii despre care nu stiu nimic, altii care promit la fel? Pana la urma "trebuie" sa voteze ceva.

Asa au fost invatati, pana la urma si din asta se pot face bani.

Dar ma rog, nu le am eu cu astea big grin

| Mosotti a răspuns:

Din inertie il pun tot pe ala, ca stiu ca orice pune e tot una! Nu are ce sansa sa le dea, ca se stie deja. Din plictiseala, comoditate, voteaza tot pe ala aiurea de fapt, nepasare.

| Nemessys a răspuns:

Pur și simplu sunt oameni needucați care se iau după aparente,, după cum este omul când iese din curte, nu după ce face în curte" happy

Atât timp cât primarul da bine în public și pare de al lor, nu mai contează ce face.

| RKBlue a răspuns:

Batranii comunisti.
Ei sunt relicvele care au distrus si continua sa distruga tara asta.
Voteaza idioti si si-au indoctrinat copiii sa voteze idioti.
Plus, oamenii saraci care primesc niste ajutoare inainte de alegeri si analfabetii paraleli cu politica.

| Celcestietot a răspuns (pentru RKBlue):

N-are nicio legatura omul comunist cu ce se intampla acum.