| anonim_4396 a întrebat:

De ce unele fete pe Facebook la statusul relatiei ele scriu ca sunt singure cand ele in realitate sunt intr-o relatie?
E exclusa variata ca au uitat sa isi actualizeze contul in conditiile in care aproape in fiecare zi posteaza cate ceva sau dau cate un check-in.

Le rog doar pe fete sa raspunda, pentru ca de la baieti stiu la ce raspunsuri sa ma astept happy

17 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

La început, primele întâlniri sunt de probă. Vezi cum vă potriviți în mai multe privințe. Mentalitate, stil de viață, sex, etc. Nu vrei să dai cu piciorul la cineva doar pentru niște impresii de moment. La fel însă nici nu vrei să dai cu piciorul la șansa de a cunoaște alte persoane, care ar putea fi mai compatibile cu tine. Oficializezi o relație când știi sigur că persoana aceea are anumite trăsături pe care nu le întâlnești la orice pas. Dar mai ales dacă are niște "defecte" pe care le poți tolera.
Dacă vorbim deja de luni bune se teme de angajamente sau pur și simplu e o fire mai libertină. E strict treaba ei și a celui cu care are o relație atunci. Nu a trecut într-o relație cu el pentru că încă sunt lucruri pe care el nu i le poate oferi și de care ea simte că are nevoie. Dar totuși îi face plăcere prezența lui în viața ei.

| Adry05 a răspuns:

Pentru ca a cam expirat moda cu postatul relatiei pe Facebook. Uneori chiar sunt criticate persoanele care pun asta. Depinde de persoana.
Sau nu vrea sa vada cineva din familie/prieteni etc.
Poate mai are un iubit, cine stie laughing

| Nilsson a răspuns (pentru Adry05):

Nu cred ca e vorba de o moda privind postatul unei relatii.
Eu nu am completat nimic la aceea rubrica (nici macar singur nu am pus), si chiar daca as fi cu cineva nu as publica statutul.
Dar e altceva cand o persoana (fata sau chiar baiat) scrie ca e singur/a cand de fapt are pe cineva, mi se pare lipsit de onestitate, si este de fapt o portita de a cunoaste pe altcineva mai bun.
Din pacate, cam multi fac asa, sunt cu cineva doar de dragul de a nu fi singuri pana gasesc pe altul/a

| WithinShadows00 a răspuns (pentru Nilsson):

Mai e si categoria alora de le schimba prea des laughing Statusurile sincronizate cu situatia reala a relatiilor. Chiar daca au postat cu 10 minute in urma un selfie de "frumosi si iubareti", dar asta a si fost ideea, o postare pentru 200 like-uri, dupa care duca-se ca restul.winking E o lume plina de narcisisti bolnavi.

| Nilsson a răspuns (pentru WithinShadows00):

Asta e, o societate a narcisismului, mai ales de cand cu moda selfie-urilor laughing

| RAY a răspuns:

Eu o sa dau un raspuns neutru
Pentru ca nu sunt sigure de respectiva relatie, de exemplu respectiva fata e cu x dar nu simte ca il iubeste sau observa ca numai e ca la inceput deci cauta alt partener sau pur simplu cauta un amic, nu inseamna ca inseli iubitul daca vorbesti cu un baiat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca nu toata lumea isi punea detaliile personale precum o relatie pe Facebook

| WithinShadows00 a răspuns (pentru suntserios):

Fals. Daca e asa atunci n-ar mai pune nici "Single".
E doar o momeala practicata chiar si de baieti ca sa fie deschisi la flirtat cu altele sau ca sa stea actuala prietena panicata daca e prea depedendenta de statusurile de pe Facebook. laughing

| Adry05 a răspuns (pentru WithinShadows00):

Nu-i adevarat. Single apare pentru ca n-ai adaugat nicio relatie si e normal sa apara asa. Ca daca e s-o iei asa 9 luni cat am avut relatie tot `single` am fost si nu ca sa ma arat deschisa la flirtat.

| WithinShadows00 a răspuns (pentru Adry05):

Nu apare bre nimic. Single apare daca pui tu acolo la profil. In mod implicit nu apare nimic despre relatiile tale decat daca tu afisezi acest lucru (single, relatie cu cineva, etc.).
Am zis bine.

| Adry05 a răspuns (pentru WithinShadows00):

A, ok, inseamna ca mie imi apare ca am pus acum ceva ani o relatie pe Facebook laughing

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce cred eu...
Dacă fac public faptul că sunt "într-o relație", unii se tem că nu vor mai avea succes la sexul opus.
Totodată, sunt și persoane singure, care mint că sunt "într-o relație", pentru că nu vor să fie abordate.
Iar alții preferă discreția, nu își afișează la status absolut nimic.

| AndreiWeisz a răspuns:

Asta e asa, la vrajeala laughing Asa o mai abordeaza si altii pe Facebook, cand apare unul mai fain, il lasa pe asta si merge cu ala. Ori nu iti pui relatia pe Facebook deloc, ori o pui de-a binelea. Asa cu jumatati de masura nu merge.

| WithinShadows00 a răspuns:

Si baietii fac la fel.

| Tiopevuz a răspuns:

Pentru ca sunt fete care nu isi asuma relatia, sau sunt combinate cu mosi sugar daddy

| Ginosaurus a răspuns:

Pentru ca nah, unele fete nu vor sa fie stiute ca sunt intr-o relatie. Iti dai tu seama

| Nevm a răspuns:

Pentru numele lui Dumnezeu.Va omorati pentru expunerea asta.
E Facebook, nu-i scrie in frunte,, Sunt singura,,, unii oameni sunt pur si simplu discreti.