| AlexDorinel a întrebat:

De ce unii de mici ii dau de gust berii?

Eu am 16 ani și încă nu-i dau de gust, nu-mi place gustul, tot cu coca cola și hell am rămas.

12 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai asa sunt genetic programati sa le placa berea, nici mie nu-mi place berea, o simt amara si tampita, si orice cu alcool la fel, nici nu fumez.

Si eu la sucuri am ramas, fara zahar ca sa nu ingrase.

| Lukasssz a răspuns:

Depinde si de ce marca de bere ai baut.

| mastadont a răspuns:

Hell și cola sunt mai dăunătoare decât berea, părerea mea. Dacă bei doar o bere atunci îți face mai degrabă bine decât rău.
Gusturile nu se discută, poate nu o să-ți placă nici-o dată berea, e ceva normal. Am un prieten căruia nu-i place vinul și nu ar bea așa ceva nici să-l plătești.

| Mirel4412 a răspuns:

Ca are gust bun.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Fiindcă tu ai dat de gustul TPU laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hell e la fel de daunator ca berea

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Nicidecum hell e mult mai rea ca berea, daca bei o bere nu bagi chimicale in corp, daca bei hell bagi o gramada de chimicale.
Eu nu beau niciodata hell sau prostii ieftine daca vreau un energizant beau red bull e mult mai de calitate si substantele chimice sunt mai blande happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce întrebări ai mai bine bei bere cu lămâie

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Ce să zic? Refuzi alcoolul, dar tu știai că zahărul din Coca-Cola poate duce la obezitate? Și că energizantele sunt doar cafeină cu apă și zahăr? Sora mea a făcut tahicardie de la energizantele "Hell"!
Cât despre bere, alcoolul, chiar și în cantități mici, dăunează sistemului nervos central. Mie mi-a dat tata să sorb din berea lui când aveam 9 ani și nu mi-a plăcut. Am mai gustat de câteva ori bere și șampanie, dar de un an și 3 luni nu m-am mai atins de alcool, nu-i suport gustul. Morala: doar pentru că ai sorbit de 3 ori din paharul de bere când erai mic nu înseamnă că devii alcoolic când crești.

| DenqOO a răspuns:

Sincer eu am varsta dubla ca a ta si nu imi place.
De fapt ca sa iti zic sincer daca imi dai o bere care o gasesti la tot pasul in magazine Ursus, Bergembier, Heineken, etc stramb din nas cand gust.
In orasul meu s-a deschis o berarie unde ceea mai ieftina bere este dublu decat acestea. Si vanzatoarele isi stiu bine marfa si te intreaba cam ce iti place sau nu. Mie de exemplu nu imi place ca este amara si imi ofera ceva mai dulce. Dar dau 15 - 20 lei pe o bere.
Am mai gasit pe cienva care imi spunea ca nu ii place berea si cand l-am intrebat, totusi de ce mai bei daca nu iti plaace, mi-a raspuns "imi plaace efectul"

| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

Cred ca o sa dai coltul pe la 50-60 de ani dacă continui asa cu Hell și cu cola.

| Gabriela19loredana77 a răspuns:

Sunt fata urăsc gustul berii mai bine un suc din fructe de pădure decât țuică sau bere vin ma-i beau și eu la ocazi dar mai mult de un pahar nu
Și eu la 15 am gustat de la o "prietena" bere și când am gustat am scuipat imediat