| troleibuz a întrebat:

De ce urasc barbatii mamele singure?

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mamele singure sunt urate doar de fostii lor barbati, nu de toti barbatii, dimpotriva, celorlati le plac mai mult, ca-s singure, libere si le pot avea fara prea multa fandoseala.

| Drimmero a răspuns:

Cine a zis ca le uraste? Sau ce-ti veni?

| troleibuz explică (pentru Drimmero):

Am vazut foarte multe grupuri de barbati impotriva mamelor singure. Inclusiv pe TPU am vazut un comentariu care spunea ca mamele singure sunt cele mai scarboase fiinte.

| Drimmero a răspuns (pentru troleibuz):

Iti zic eu ca daca sunt MILF nu li se mai par scarboase.

Ideea e ca majoritatea nu vrem sa aiba copil la pachet, vin responsabilitati pe care nu prea vrei sa ti le asumi mai ales daca tu nu vrei copii devreme, cam asta e toata chestia, pana la nesuportat chiar e cale lunga.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De ce urasc UNII barbati, mamele singure?
Cei care fac asta, au motivele lor, daca chiar o fac. Poate considera ca nu vor un copil.

| Sofer a răspuns:

Pai cine e nebun la cap sa ia femeie cu copil?

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu uraste nimeni mamele singure. De unde ai mai scos-o si pe asta?

| gemeni6226 a răspuns:

Raspuns pentru utilizatorul AA1CK3d nu toate mamele singure sunt divortate! Mie mi-a murit sotul acus zece ani! Si in rest stima pentru toti cei care au raspuns ca nimeni nu le uraste. Unii mai au si scaun la cap sa nu dea cu parerea fara sa cunosca de ce au ajuns unele mame singure.

| gemeni6226 a răspuns:

Parca ar fi asa o mare fericire sa te culci si sa te trezesti zilnic singura, de ani de zile.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pentru ca mamele singure vin cu responsabilitati. Una e sa iei de nevasta o femeie libera si alta e sa iei o femeie care are in permanenta un copil dupa ea, practic ii iei la pachet. Iar copilul ala are si el niste nevoi (timp, bani etc). Nu toti barbatii sunt pregatiti pentru asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu le suport, cine i-a pus sa faca copii daca stiau ca se va ajunge la divort?, de regula ele sunt de vina si mai au tupeul sa zica ca le e greu. Cunosc foarte multe cu copii despartite, remaritate
Dar Barbatii in general nu le urasc, profita de ocazie ca au nevoie de ajutor financiar.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nimic in viata asta nu e garantat. Nimeni nu stie daca o sa se ajunga la divort sau nu. Pe principiul asta nu mai face nimeni copii. Si in plus poate nu toate sunt divortate, unele sunt si vaduve.
Dar ai dreptate in privinta aia, nici eu nu suport sa vad femei care se plang ca e greu sa fie mame. Un copil e o mare responsabilitate, numai cine are cu adevarat conditii si psihic sanatos ar trebui sa faca copii. Daca nu esti pregatit si alegi sa faci totusi un copil iti asumi in totalitate

| troleibuz explică (pentru anonim_4396):

Barbatii sunt de vina ca au plecat. Daca nu greseau si erau oameni model, copiii ramaneau la ei.

| Ofiintă a răspuns (pentru troleibuz):

Ai primit un răspuns complet de la Furnicuta000.
Una este să te căsătorești cu o femeie și să incepi să iti formezi o familie cu aceasta. Iară alta este atunci când vine la pachet cu un copil care nu este al tău.
Un copil reprezintă o imensă responsabilitate, consum de energie, timp, și resurse financiare.

| troleibuz explică (pentru Ofiintă):

Si pentru asta trebuie sa uram femeile singure si sa ducem o intreaga campanie impotriva lor pe internet?

| Ofiintă a răspuns (pentru troleibuz):

Nu am susținut una ca asta.
Mă refeream doar la motivele pentru care bărbatii ar refuza femeile care au copii dintr-o relatie anterioară.