| nicu_3864 a întrebat:

De curiozitate, ce parere aveti despre Michael Jackson

Răspuns Câştigător
| mileycyrusfan a răspuns:

Michael Jackson e un adevarat rege. El nu a avut parte de copilarie. Cum a Spus si el :
~ Oamenii ma cred straniu
Pt ca iubesc lucrurile simple
Mi-a fost scris sa am o compensatie
Pt copilaria pe care n-am cunoscut-o.
Cand a fost in Romania in '92 a donat 1000000 $ la numai stiu ce casa de copii. Am vazut filmul This is it si m-a impresionat. Nu numai pentru forta pe care o avea la un om de 51 ani(spre 52), dar si cum colabora cu toti cei cu care lucra. El a iubit natura de aceea a format formatia,, Heal The World".
RIP MIchael Joseph Jackson!

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Un om neinteles.Genial in felul lui, dar extrem de trist. Timid, extrem de sensibil. Putini au vazut dincolo de ce a creat el si inca si mai putini i-au inteles gandirea.Toti suntem buni ca judecatori, asta e clar, dar cand e sa vedem partile bune ale cuiva cam dam inapoi.Imaginea lui a fost patata de procesul de pedofilie, asta a fost momentul lui de declin ca om si ca star.Si tocmai cand se pregatea sa revina din nou a murit.Tristsad

| TheToxicNightmare a răspuns:

Are niste miscari tari dar si melodile sunt bune.

| mermadia a răspuns:

O la laaaa! imni place tipu'. genial in toate! nu i-as putea purta pica sau sa-l blamez pentru ce a facut(mai bine zis, pentru ce nu a facut!).love struckx

| patratzel a răspuns:

Una foarte buna... a fost unic...RIP

| aumih16 a răspuns:

A fost regele muzicii pop el a suferit de doua boli lupus si vetiligo care i-a schimbat culoarea tenului daca in anii 70 80 avea tenul sau negru aproape de alb acesta in anii 90 devenise alb complet a avut multe albume vandute in lume cantece de asemenea insa operatiile estetice exagerate i-au adus probleme ca caderea nasului in anii 2000 eminem facuse misto de el travestindu-se in michael jackson si mima caderea nasului sau macar de ar fi fost eminem sau orice alt artist la valoarea lui dar nu el a fost unic a avut multe calitati pe care altii nu le-au putut avea niciodata oricum eminem s-a mai luat si de alti artisti ozzy osbourne marilyn manson sau britney spears avea ce avea cu astia nu ii suporta deloc oricum exista si rivalitatea asta a genurilor muzicale care este o nebunie in toata regula se bat genuri ca pop hip-hop rock metal alternative etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un nebun care si-a facut operatii estetice cu duiumul s-a albit purta pe fata plasturi si masti, se droga si lua medicamente si tranchilizante cu pumnu.Nu manca mai nimic si era deshidratat cu alte cuvinte si-a batut joc de corpul lui.SI-a irosit banii in parcul neverland care acum e pustiu, a dat dolarii pe medicamente si pe operatii +pe obiecte din aur si tablouri pictate de pictori celebri care acum zac in neverland.Cu alte cuvinte daca nu dansa sau nu canta era un nimic un prost care il pacaleau toti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E genial, si chiar daca unii nu inteleg, nu se va mai naste altul ca el si e trist ca unii nu inteleg ca poate ciar avea nevoie de acele operatii si nu se droga cum spun unii. a fost genial si va ramane cel mai bun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea despre Michael Jackson este ca el este, a fost si va si mereu REGELE MUZICII POP. MJ va ramane mereu in inima mea love struck kiss kiss, alti oameni nu il inteleg de exemplu cum este,, raspuns anonim" el/ea e o/un tampit/a care habar nu are cine a fost Michael Jackson.Pana si eu, care am 11 ani stiu cine este the king of pop! Si ba sau fa prost e tactu vaca sau bou' dracul! Tine minte fa sau ba in capul ala sec cand MIKE a zis,, cunoaste-ma inainte sa ma judeci". MJ i love you! kiss

| meje a răspuns:

Este un geniulove struck Il ador! Era un om grozav pacat ca s-a dus sad

| Stefy_Stefania_1996 a răspuns:

Ce-l mai bun. si stiti vorba aia. ce-i frumos dispare repede. asa si in cazul lui.tot ce stiu despre el.e ca avea onoare.era onest.copilaros.un om care iubea copii si natura.pe langa astea iubea tot ce facea muzica dans. astea a fost viata lui etc. Michael jackson. a fost rege si asa va ramane.cel putin in inimile noastre l love M

| alexclever a răspuns:

Orice ar face Michael, fie rau, pentru mine si inca o multime de oameni e un lucru bun; de ce? pentru ca noi, fanii, care de obicei suntem mai mult decat fani(in cazul lui Michael) il vedem altfel. adica vedem REALITATEA!

| Constantin_Radu_1998_jLR5 a răspuns:

Acest om a fost celebru în lume dar a fost un satanist, mulți nu știu asta dar e adevărul deoarece a făcut un pact cu diavolul și din câte am înțeles a ajuns în iad... => https://youtu.be/U8PZhMYdxsU. Dai la 57:08 și vei afla