| RAY a întrebat:

De la ce varsta ati parasit casa parinteasca si ati stat separat de ei?

13 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Deocamdata nu am parasit-o, nu am avut de ce sa fi fost vreodata suparat pe ei.

| Freya1 a răspuns:

Pfff de pe la 15. Dar nah, mai treceam si pe la ai si mai rămâneam nu neg ca si acum la 25 de ani sunt binevenită sa stau cat vreau si daca vreau doar ca viata mea, amenajările mele, bani sau timpul meu i-am acordat altei case si la ai mei mergeam asa...

| Tonobil a răspuns (pentru Freya1):

Locuiai la tara?

| Tonobil a răspuns (pentru Freya1):

Locuiai la tara pe cand erai in casa parinteasca? Pentru ca acum mai rar sa fii la oras si sa ai 15 ani si sa te muti la oras

| Freya1 a răspuns (pentru Tonobil):

Culmea ironiei, a fost invers laughing. Locuiam la oras si m-am mutat la tara.
Si acum sunt tot la tara până imi termin casa de la oras si ma mut inapoi laughing.
Am stat la ai mei după m-am mutat la 30 de km de casa, de acolo la 40 apoi inapoi in oras doi ani si acum sunt la 100 de km si pana in toamna plănuiesc să îmi renovez căsuță de acolo sa ma mut inapoi.

| oglindasultanului a răspuns:

De la nastere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 26. , Casa parinteasca mi se pare Straina acum.

| LikeARollingStone a răspuns:

Am 24 de ani si tot in casa parinteasca ma gasesc momentan. E bine si caldut aici si nu vrea sa ma ia nimeni de nevasta. big grin

| Tonobil a răspuns (pentru LikeARollingStone):

laughing)si eu la fel

| Mosotti a răspuns (pentru LikeARollingStone):

Corect asa gandesc si eu, dar chiar ti s-a urat cu binele de vrei sa fi luata de nevasta? Vrei sa stai la cheremu` unuia, sa speli, sa calci, sa faci mancare, curatenie desi si tu muncesti ca si el, si multi dupa munca nu prea fac mare lucru, uneori sa-i mai suporti si dracii, gelozia si posesivitatea. Sigur ca-s si barbati buni, dar f multi nu, destule femei stiu care zic "haaaaa ma mariiit", de parca au castigat la loto (nu le-am inteles niciodata), si dupa 3-4 ani le era nasol.
De ce sa plec de acasa?! Aveam tot ce imi trebuia. Aveam camera mea, tot, nu ma deranja nimeni, fiecare isi vedea de treaba lui.

| LikeARollingStone a răspuns (pentru Mosotti):

laughing Ideea e ca nici eu nu vreau sa ma marit. Oricum, daca as fi vrut m-ai convins sa nu o fac, dupa raspunsul tau.laughing

| Mosotti a răspuns (pentru LikeARollingStone):

Eu ti-am zis care este treaba stiuta, nu le scot de la mine. Casatoria inseamna multe obligatii in plus, un copil care mananca uneori zilele, banii si sufletul, am zis uneori, ca aia care vor, vor si gata, ca apoi sunt sanse 50 % sa se duca dracu relatia, e alta treaba, deci asta cu copilul e relativ, nu e generalizata ca e nasol, desi foarte multi barbati zic ca e nasolie, dupa nastere femeia se deformeaza, nu mai vrea sex, nu ii mai da atentie chiar si cand copilu are 8 ani.

Multi pleaca de acasa ca nu se inteleg cu parintii, de obicei copiii sunt ai dracu, nu parintii, nu le convine aia, aia, aia, dar cand le dau parintii, le convine, chiar daca zice "n-am nevoie", aiurea!
Bine, sunt si multe cazuri cand e invers, e corect, dar mai putine.