| Ana a întrebat:

De vreo 2 zile aici pe site, cand vreau sa dau sa vad o intrebare imi da eroare si scrie asa "Internet Explorer cannot open the internet site... Operation Aborted" iar dup aceea cand dau ok imi spune "Internet Explorer cannot display the webpage", dc imi apare asa?

4 răspunsuri:
| DeeAnna. a răspuns:

Se mai intampla si la mine...Cateodata intru foarte greu pe TPU, pe cand orice alt site merge perfecthappy. Ma gandesc ca e foarte solicitat site`ul si ca merge greu.big grin Cred.happy

| Andromedda a răspuns:

Si mie mi se mai intampla...ieri nu ma lasa deloc sa vad o intrebare si l-am inchis de nervihee hee
Nu mi se intampla asta mai demult... dar probabil ca este foarte solicitat.
Sa speram ca o sa isi revinahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E din cauza browserului si presupun ca folosesti o varianta de IE sub versiunea 8 adica 6 sau 7.IE6 si IE7 nu suporta o pagina incarcata cu multe JS(javascripturi) si de aceea o blocheaza la afisare(vreau sa multumesc pentru asta domnilor de la microsoft care mi-au mancat 10 ani din viata cu bugurile lor:)). Cat priveste aceasta se poate remedia pentru user facand upgrade la versiunea 8, iar in ce priveste site-ul, adminul ar trebui sa remedieze bug-ul pentru ca sunt destul de multe metode pe net. Dar asta e si de obligatia userului sa anunte adminul, ca nu functioneaza site pe diferite browsere. Oricum cea mai buna metoda este de a schimba browserul. Cei de la Microsoft daca remediaza o problema, dau nastere la alta.Recomand folosirea browserului Firefox, Opera, Safari.Aceeasi problema am avut si eu cu site-ul meu:http://www.piratecrib.com.Dar am remediat problema din site.

| piratu a răspuns:

E din cauza browserului si presupun ca folosesti o varianta de IE sub versiunea 8 adica 6 sau 7.IE6 si IE7 nu suporta o pagina incarcata cu multe JS(javascripturi) si de aceea o blocheaza la afisare(vreau sa multumesc pentru asta domnilor de la microsoft care mi-au mancat 10 ani din viata cu bugurile lor:)).Cat priveste aceasta se poate remedia pentru user facand upgrade la versiunea 8, iar in ce priveste site-ul, adminul ar trebuii sa remedieze bug-ul pentru ca sunt destul de multe metode pe net.Dar asta e si de obligatia userului sa anunte adminul, ca nu functioneaza site pe diferite browsere.Oricum cea mai buna metoda este de a schimba browserul.Cei de la Microsoft daca remediaza o problema,dau nastere la alta.Recomand folosirea browserului Firefox, Opera, Safari.Aceeasi problema am avut si eu cu site-ul meu:http://www.piratecrib.com.Dar am remediat problema din site.