| MaxiValau a întrebat:

Deci, am ip dinamic (nu se schimba decat daca vreau eu, sau uneori cand se ia curentul si am pc pornit) prin router huawei hg655B. Intrebarea este, cum pot sa-mi schimb ip-ul?

3 răspunsuri:
| crynys a răspuns:

Dai reboot la router sau il scoti din priza pentru un minut si isi face conexinea din nou si o sa ai alt IP.

| MaxiValau explică (pentru crynys):

Faza cu scos-ul din priza nu merge. Cand nu il folosesc il scot din priza, si seara are destul de mult timp sa stea scos din priza. Si, cum se da reboot?big grin

| crynys a răspuns (pentru MaxiValau):

Aici ai manualul de utilizare rooterului http://www.romtelecom.ro/......HG655b.pdf si la capitolul 4.1 scrie cum sa modifici adresa IP