| VasileRapidistu13 a întrebat:

Deci am rămas de 2 ori fara serviciu asta e a doua oară, lumea adică putini mă critica că am timp liber deși eu caut Si am găsit ceva mai bun, dar faceți ma și pe mine sa înțeleg cu job nu poți să ai mult timp liber? Sunt și joburi bune unde poți să stai degeaba entire dat.Te duci la penitenciar agent Intr o pușcărie liniștită sa zicem că prinzi zile in care nu prea faci mare lucru și n joburi unde nu prea ești activ

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Oricum, daca iti zice cineva ca "se intra greu", nu inseamna imposibil. Doar ca iti trebuie motivatie si perseverenta. Nu stiu nimic despre penitenciare, nu am cunostinte acolo... De nici o parte a gratiilor laughing
Stiu in schimb cum e in MAI si MApN. Cel putin cel din urma, este corupt, din pacate. Obiectivele bune sunt date prin relatii. Obiectivele naspa sunt date celor fara relatii. La fel si turele de revelion, de exemplu. Aia cu unchi si prieteni generali sau locotenenti, nimeresc libere sau se imbolnavesc fix de pe 24 decembrie pana in ianuarie. Aia fara rude pe acolo muncesc in locul lor.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Crezi ca la penitenciar lasi CV-ul de civil fara bac, te suna doua zile mai tarziu, iti dau uniforma si incepi de luni sa "stai degeaba"? laughing
Alea sunt posturi bune, cu responsabilitate enorma, in care intra doar unii.
Daca aspiri la stat degeaba cu responsabilitate, fa cursuri de paza si securitate, pentru a putea obtine atestat. Te angajezi apoi la o firma de paza, te plimbi prin oras, pazesti obiective, fugi la interventii sa iei cativa pumni, scrii declaratii de doua ori pe saptamana, iti faci dusmani in tot judetul si nu numai... E misto.

| VasileRapidistu13 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Da e greu de intrat la penitenciar eu n am zis că vreau sa stau degeaba, vreau ceva să mi placă de asta aleg cariera militară că sunt bun la sport, dar fiecare face cum vrea oricum ideea nu e că se intra greu la penitenciar, ideea e că eram curios cum e jobul in sine

| VasileRapidistu13 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pai asta le am explicat și eu la toți, dar macar prinzi un post ok nu te da nimeni afară fara un motiv întemeiat, salariu ok și come on și fără pile gen nu prinzi jandarm Intr un oraș să freci menta entire day, dar prinzi jandarm gen Intr un oraș nici mare nici mic, oricum ai vorbit foarte frumos, felicitari

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Oricum, daca iti zice cineva ca "se intra greu", nu inseamna imposibil. Doar ca iti trebuie motivatie si perseverenta. Nu stiu nimic despre penitenciare, nu am cunostinte acolo... De nici o parte a gratiilor laughing
Stiu in schimb cum e in MAI si MApN. Cel putin cel din urma, este corupt, din pacate. Obiectivele bune sunt date prin relatii. Obiectivele naspa sunt date celor fara relatii. La fel si turele de revelion, de exemplu. Aia cu unchi si prieteni generali sau locotenenti, nimeresc libere sau se imbolnavesc fix de pe 24 decembrie pana in ianuarie. Aia fara rude pe acolo muncesc in locul lor.