| FunkkyFresh17 a întrebat:

Deci, eram cu cainele meu afara si s-a aruncat o petarda langa mine si Ares(cainele meu) s-a speriat si aveam nervi varza de ziua trecuta cand s-a intamplat acelasi lucru.Eu fiind nervos am inceput sa injur si un om de pe banca a sarit cu gura zicandu mi ca sunt nesimtit si ca am foarte mult tupeu si ca dc injur.Eu nervos fiind i am zis ca nu mi se pare normal sa se intample asta si ca daca Ares ar sari sa ii muste tot eu as pica de prost.Eu fiind obisnuit cu acest tip de oameni i am zis ca rasa asta de caine(Labrador cu o rasa de vanatore f cunoscuta dar nu mai stiu numele)nu este obligata sa poarte botnita si ca el de obicei nu musca. Dupa am inceput sa ii intreb pe baieti aceea de de au facut asta si face unu "pai credam ca esti alt cineva", dupa ii spun ca daca ii musca eu pic de prost si face ala "Nu esti cam nesimtit sa mai si comentezi? Daca unu dintre acesti baieti o sa mi zica ca Ares le-a facut ceva o sa ai de aface cu mine! Si nu vrei asta!"
Imi pare rau daca am facut greseli gramaticale dar l am scirs in graba.Vi se pare normal ce mi s-a intamplat?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Evită zona respectivă, dacă vezi că acolo se întâlnesc zilnic, aceeași gașcă de idioți. Probabil că ținta glumelor lor era chiar câinele tău. Au sperat ca acesta să reacționeze cumva, să latre, să fugă, să te alerge, pentru a le stârni hazul. Au avut curaj, fiindcă erau mulți. Iar de confundat, e greu de crezut. Mai ales că situația s-a repetat. Poate că nici nu le-a păsat cine ești, unicul lor scop era să facă mișto de oricine, la întâmplare. Fiindcă tu erai singur, te-au crezut mai vulnerabil.
Nu merită să îți pierzi energia, linistea și timpul cu astfel de persoane, pe care poți să le eviți. happy

| FunkkyFresh17 explică (pentru floresdemayo):

"Au avut curaj, fiindcă erau mulți. Iar de confundat, e greu de crezut." sunt cu ei in scoala si si vrajeala asta nu merge cu mine.Pe mine m-a deranjat ca s-a bagat acel tigan care mai avea putin si imi dadea si o palama ca i am injurat. Apropo, mersi pentru timpul acordat scrierii acestui raspuns

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Normal să știi că este. Asta e normalitatea de azi. Când majoritatea va fi formată din oameni educați, cu bun simț, atunci vei vedea o altfel de normalitate. Oricum nu vei putea decât tu singur să îți faci dreptate în astfel de cazuri. Eu pe stradă văd poliția din ce în ce mai rar iar unele chestii nu vor fi luate în considerare dacă nu sunt serioase. Deci ori acționezi tu singur ori stai și înduri. Învață-te, asta ne este societatea.

| drutzix a răspuns:

Nu e normal.
In primul rand nu ai voie cu peterde. Detinerea si folosirea de petarde se pedepseste cu inchisoare de la 3 luni la 1 an.

Si toti retarzii se gasesc sa vorbeasca aiurea.

| Nistor_Fabi_1981 a răspuns (pentru drutzix):

La noi nu se face nimic DC?

| Nistor_Fabi_1981 a răspuns (pentru drutzix):

La noi nu se face nimic DC?

| Nistor_Fabi_1981 a răspuns:

Ba la noi la ora 00:00 vecini dau pocnitori pe casa si nu pot dormi.
CSF n-ai csf

| FunkkyFresh17 explică (pentru Nistor_Fabi_1981):

Da frate dar eu treceam prin parc ca sa il duc in tarcul de caini sa iti faca nevoile