| anonim_4396 a întrebat:

Deci...Eu stau la o casa foarte mare si tot vine o baba imbracata in negru. Prima data nu am bagat-o in seama. Si intr-o noapte a vrut sa intre in casa la mine, dar paznicul meu nu a lasat-o si atunci baba asta asta a zis "Ajuta-ma". Atunci paznicul a alungat-o din curtea mea.
Paznicul a spus ca nu stie de unde vine ea ca apare dintr-e niste cauciucuri si se plimba noaptea. Credeti ca ar putea fi un strigoi? Pentru ca si strigoii se pot transforma in roata si in animale.
Apropo: Am o catelusa prin curte care a venit de pe strazi si este posibil sa se fi transformat in acest caine.
Voi ce spuneti? straight face

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si apoi a sunat ceasul.S-a facut dimineataaaa!

| harciog a răspuns:

Fii linistita, e pregatita pentru toti, va ajunge la fiecare cind ii este hotarit indiferent citi paznici vor fi.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Stai linistit/a, este Harciog deghizat in baba, asa face cand macheste vodka, e afemeiat.laughing

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

La tine a ajuns mai demult doar sosia ta mai bantuie, tu esti disparut ca Elodia si mai nou Basescu. Cica la Cotroceni e fantoma lui.

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

Si ce ai tu cu fantomele ma? Te deranjeaza?

| Madaliinaaa a răspuns:

Parintii stiu? :-s Pune muuuult ustuoi peste tot.

| KodrutZ a răspuns:

Trebuie sa ne dai si noua ce fumezi, sigur e ceva de calitate!

| W3R4 a răspuns:

Pune si tu usturoi pe la poarta, si busuioc...alunga spiritele rele!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baba aia imbracata in negru, are ceva pe umar? o coasa de pilda? e ceva asa in forma de L, cu varful ascutit? daca are, sa nu mai treci pe acolo.vinde casa.

| sebyse a răspuns:

Auzi are cumva fata albastra si se pote vedea prin ea daca da e un spirit satanic

si daca are o coasa (ceva cu un maner de lemn lung si intr-un capat o lama lunga si ascutita) sui o tine pe umar e moatea daca nu nu stiu dar cred ca e ceva din luma de apoi

| roxy0 a răspuns:

Buna! Eu cred ca aceea (baba) vrea doar sa te sperie. Totusi nu cred partea in care posibil s-ar fi transformat in catelusa ta. Sper ca te-am ajutat si spune-ne ce s-a intamplat cu aceeaa baba.Pa pa