| Fatamuntilor a întrebat:

Deci...jurnalul vremii, episodul n
http://www.tpu.ro/......-altadata/
Vreau sa ies in oras, lumea imbracata destul gros
Ma uit pe geam, frunzele copacilor din verdele de asta vara dau spre caramiziu, maro, ruginiu....si au inceput sa cada
se fac revizii pentru reparatia,verificarea instalatilor pentru cei care detin centrale termice, se taie lemne pentru cei cu sobe (am facut focul)
Tot mai multa lume vad care cumpara cantitati de ardei,rosii. si isi fac fel de fel de conserve
Stranut, ma dor umerii(azi dimineata abia am putut indinde mana dupa cutia de cafea )

Ce ziceti... a venit toamna?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Aşa se pare.hee hee

Abia aştept să între pe piaţă hainele cu încălzire electrică (reîncărcabile), cu (auto)reglajul temperaturii, să nu mai avem treabă cu vremea.
Până atunci, mă salvez cu minunatele paturi electrice...şi geamuri non-stop deschise (ador să inspir aerul rece şi proaspăt). love struck

| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

Aici e si mai frig; cica s-a anuntat lapovita, sa te vad atuci aer proaspat
scot hainele groase, e clar

| NOname a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Da, la tine la munte e mai frig. Dar, oricum, eu pe ale mele şi iarna le ţin (între)deschise. Aerul cald şi sufocant nu mi-e pe plac. Chiar, nu-mi trimiţi prin poştă nişte aer de munte?

| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

Doar prin e-mail si numai daca esti cuminte!
Sau prin SMS laughing

| NOname a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Sunt, sunt! love struck