| KKarl a întrebat:

Desculți ați mers vreodată?

18 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Da, imi place sa merg descult, mai ales pe nisip, chiar si pe pietre, dar mereu dureaza ceva timp sa ma adaptez...
Am mers si iarna descult pe malul apei si chiar am intrat in apa, de fapt am sarit in cap iarna in Dunare, urata senzatie laughing

In casa mereu stau fara sosete, nu le suport, cand eram la scoala deabi asteptam sa vin acasa sa le dau jos, acum la facultate vin la 2-3 ore in camera sa mananc ceva si ma descalt(ma relaxeaza instant).

Răspuns utilizator avertizat
| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru KKarl):

Nu-mi place, e o suprafata dura, mi s-a intamplat sa dau si cu degetul in asfalt si a durut.

| T0T a răspuns:

Nu, m-am născut încălțat.

| deeeaqq a răspuns:

Mereu merg aşa prin casă.
Sau pe plajă, în nisip.
Şi când eram mică mergeam, ce frumos era.

Răspuns utilizator avertizat
| Dorotheea21 a răspuns:

Da, vara, dar o fac de placere, nu nevoita, cum ai fost tu.
Nu as vrea sa ma judeci pentru asta.
Pe iarba si nisip e cel mai placut, te incarci cu energie, dar nici asfaltul nu e rau. happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum ceva timp pe scara blocului laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru KKarl):

Acum nu mai merg. Atunci mi-a placut.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Bineinteles.

| Claudiu1905 a răspuns:

Pana la 12 ani, totusi n-as putea spune ca eram efectiv descult, aveam talpa foarte tare, singura problema erau cioburile. Dar cioburile taie si talpa pantofului, doar ca se simte diferit big grin

| ălkjmhgf a răspuns:

Prin casă merg mai mereu așa. Dar am mers și pe afară de multe ori. Ultima dată îmi amintesc că eram cu niște prieteni, era vară, în jur de 10 seara și veneam de la un spectacol, iar asfaltul era fierbinte și mergeam desculți și țopăiam că ne frigea, dar era plăcut. Aveam niște sandale și se topiseră puțin, începuseră să se lipească de asfalt, de asta le-am dat jos laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Aika十六 a răspuns:

Da