| shalimar a întrebat:

Dimineata, la trezire, cand ma duc sa ma spal pe fata, ochii mei sunt albastri inchis(bleumarin), o culoare intensa si oleaca sidefie. Spre dupa-amiaza culoarea incepe sa paleasca ramanand albastri. Iar seara, cand ma uit in oglinda, ochii mei sunt deja albastri cenusii.De ce isi schimba culoarea pe parcursul zilei? Si mai ales de ce o palire a culorii?(ma uit in aceeasi oglinda cand fac aceste observatii.)Nu stiu de cat timp, dar oricum e de ceva ani chestia asta.Nu port ochelari, nu am probleme cu vederea.Intreb din curiozitate.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca poate ti se pare din cauza luminii.asa am patyt si eu.rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sunt 2 cauze, intensitatea luminii si starea ta interioara, avand in vedere ca seara esti mai obosita, ochii sunt mai deschisi la culoare, oricum esti deosebita fata de noi cei care avem ochi caprui, tu de fiecare data cand ai alta culoare a ochilorf poti fii "altcineva".