| RAY a întrebat:

Doar cine sta in Bucuresti
as vrea sa stiu cum e transportul in comun

Răspuns Câştigător
| somebodythatiusedtoknow a răspuns:

Circul in tot Bucurestiul, deci toate sectoarele. Da, e mai ieftin decat in alte orase, am observat si eu asta

21 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Transportul in comun in Bucuresti este mai ieftin decat in alte orase, dar in acelasi timp este mai aglomerat si plin de mizerie. Cu exceptia metroului, unde mai mereu e curatenie.

Ajungi de obicei greu la destinatie, mai ales datorita traficului si orelor de varf, dar ajungi sa te obisnuiesti cu asta in scurt timp.

O calatorie la metrou este 1.5 lei si una la RATB(tramvaiul, autobuzul, releul) este 1.3 lei.

O zi placuta happy

| somebodythatiusedtoknow a răspuns:

Cu metroul e cel mai bine. Ajungi rapid si eviti aglomeratia de pe sosele (care e infernala in anumite intervale de ore din zi).

| RAY explică (pentru somebodythatiusedtoknow):

Dar un aboment ala de 50 de lei circlui in toata capitala?

| somebodythatiusedtoknow a răspuns (pentru RAY):

Daca esti student, abonamentul de 25 de lei la ambele mijloace de transport. Daca nu, e 50. Exista si abonamente care se folosesc si pentru ratb si pentru metrou, dar, dupa parerea mea, nu sunt convenabile. Si da, daca iti faci pe toate liniile, circuli oriunde timp de 30 de zile.

| RAY explică (pentru somebodythatiusedtoknow):

Da,dar mergi in toata capitala?

| somebodythatiusedtoknow a răspuns (pentru RAY):

Ti-am raspuns deja ca da. Toate liniile inseamna tot Bucurestiul

| RAY explică (pentru somebodythatiusedtoknow):

Pai e ieftin, la noi 50 e doar Timisoara la voi tot orasul si ce mare e capitala, tu mergi prin sectoare sau mai mult in sectorul tau?

| RAY explică (pentru somebodythatiusedtoknow):

Multumesc mult, eu sunt in tm, doar vream sa stiu de curiozitate

| somebodythatiusedtoknow a răspuns (pentru RAY):

N-ai pentru ce happy

| somebodythatiusedtoknow a răspuns (pentru RAY):

P.s. Sau n-ai de ce, cum se zice la voi big grin

| RAY explică (pentru somebodythatiusedtoknow):

Noi vb romaneste ca voi,nu sunt de la sat fi fara griji sa am un alt dialect, deci imi plac dialectele, sunt atras de noi limbi, dialecte, stiu sa imit dialecte bine

| somebodythatiusedtoknow a răspuns (pentru RAY):

Speram sa ai dialect, imi place dialectul de prin partile alea big grin

| RAY explică (pentru somebodythatiusedtoknow):

Atunci hai in tm sa ne auzi toata ziua, dialectul se cam duce, la noi vin toti si asa se duce tot

| somebodythatiusedtoknow a răspuns (pentru RAY):

Am fost pe acolo si imi place cum vorbesc oamenii. E dulce graiul prin partea de vest a tarii

| RAY explică (pentru somebodythatiusedtoknow):

Daca mai vi te invit la o bere sa vb de metrou

| somebodythatiusedtoknow a răspuns (pentru RAY):

laughing Multumesc de invitatie. Daca te hotarasti sa te plimbi cu metroul prin Bucuresti, te invit sa-ti arat orasul

| RAY explică (pentru somebodythatiusedtoknow):

Nu cred

| somebodythatiusedtoknow a răspuns (pentru RAY):

Nu crezi ca vii? Mda, e drumul lung, inteleg. No, macar ai curiozitatea satisfacuta in privinta transportului

| RAY explică (pentru somebodythatiusedtoknow):

Am fost deja in stuttgart

| somebodythatiusedtoknow a răspuns (pentru RAY):

Circul in tot Bucurestiul, deci toate sectoarele. Da, e mai ieftin decat in alte orase, am observat si eu asta

| ElfenLied a răspuns:

Metroul e cea mai buna solutie. Cu masinile: e aglomerat, costa mult si sunttot felul de mirosuri(uneori)

| RAY explică (pentru ElfenLied):

Cum ajungi dintr-un sector in altul?