| anonim_4396 a întrebat:

Doar mie imi pare ca Wattpad e o prostie?
Sunt doar carti cu iubire intre adolescenti

16 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

"Este o prostie si nu prea", as putea spune. E un lucru bun ca adolescentii, in loc sa aloce acele ore jocurilor pe calculator, petrecerilor sau altor activitati, creeaza ceva, isi pun mintea la contributie. Partea mai putin buna e ca, novici fiind, nu te poti astepta sa lecturezi ceva de calitate. Pe langa faptul ca ar fi incepatori intr-ale scrisului, multi dintre ei sunt cam certati cu gramatica si cu scoala, neavand o perspectiva mai larga, care sa le permita sa trateze si alte subiecte. De aici si povestile de dragoste sau SF-urile de proasta calitate.

| RAY a răspuns:

Parerea mea nu oricine se naste scritor, cred ca cei care se nasc scritori au carti in bibloteca, dar e bine ca incepator sa publici carti acolo dar repet nu toti ne nastem cu darul asta

| Drimmero a răspuns:

Am auzit si eu de Wattpad asta,, majoritatea sunt adolescenti care fabuleaza, dar nu trebuie sa-i judeci, fac si ei ceva creativ... decat sa faca porcarii.

| T0T a răspuns:

Întrebarea ta e o prostie mai degrabă iar această întrebare are rădăcini, ai grijă.

| syd a răspuns:

Eliade si stanescu au inceput sa scrie pe wattpad, ai grija ce spui

| anonim_4396 explică (pentru syd):

Chiar si Honore de Balzac, pe care Eliade il citea cu placere, tot pe wattpad a inceput sa scrie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai apare și ceva ca lumea dacă stai și te uiți cu atenție, dar foarte rar.

Majoritatea celor care postează pe acolo sunt adolescenți care s-au trezit de dimineață că-s mari scriitori îndrăgostiți, mulți fără să fi citit o carte ca lume, așa că la ce te aștepți?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NO HATE
dar esti penibil in plus sunt multe carti pe diferite categorii, iar cartile acelea de care spuneai tu sunt incadrate in categoria fictiune adolescenti
mai sunt multe alte categorii gen carti de groaza, carti care contin caterinque, SF-uri, nonfictiune
cauta ce categorie iti place si dupa comenteaza daca nu iti plac cartile de acolo
pup

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Esti un ''scriitor'' de pe wattpad?
Sau citesti pe acolo?
Sa stii ca n-am spus ca toate sunt de rahat
Unele sunt bune, majoritatea nu

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am avut carti dar le-am sters fiindca au fost jalnice si copilaresti
si ce daca? oricum apar wattpad-ul pentru ca sunt multe persoane care chiar au muncit si inca muncesc pentru cartile lor (ma refer la cele calumea daca ma intelegi tu)
si sincer nici nu prea apuc sa citesc

| DeathOfDreams a răspuns:

Într-adevăr, e o prostie, dacă nu știi să cauți și habar n-ai pe unde să te uiți.

Sunt o grămadă de genuri, nu doar de iubire. Cărți scrise de persoane cu un talent genial, cărți pe care odată ce le-ai început, trebuie neapărat să le termini.

| anonim_4396 explică (pentru DeathOfDreams):

Am cont de 1 an si nu gasesc nimic bun

| DeathOfDreams a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia-i altă poveste.

Am cont de câțiva ani, și-am terminat de citit doar cărți bune.

| anonim_4396 explică (pentru DeathOfDreams):

Eu doar 2-3 am gasit bune

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai gasit 2, 3 carti, vezi tu daca acele persoane nu au motivatie sa scrie nu o sa mai scrie, intr-o societate normala aia 2, 3 era normal sa fie promovati asa se vor stinge

| TheGirlInBlack a răspuns:

Am auzit multe despre Wattpad, dar niciodata nu am fost curioasa sa aflu ce este, si nici acum nu sunt.