| BuBuruZa_8036 a întrebat:

Doresc sa merg la facultate la avocatura.Nu stie cineva ce profil trebuie sa urmez la liceu pentru asta?big grin

3 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Frumoasa domnisoara facultatea se numeste Facultate de Drept.
Orice liceu ai termina te poti inscrie la aceasta facultate!
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa urmezi Dreptul, cel mai bine ar fi sa urmezi un profil uman: filologie sau, chiar mai bine, stiinte sociale (aici te axezi pe materiile care iti vor trebui tie la facultate: limba romana, economie, sociologie, filosofie)

| BuBuruZa_8036 explică:

Nu chiar orice liceustraight face Probabil filologie de ex daca as merge la stiintele naturii nu prea as avea cum pentru ca imi trebuie liceul de literestraight face deci.happy