| exa2 a întrebat:

Dragii mei va salut pe toti!
Vreau sa-mi deschid o afacere, am ramas somera si ma tot gandesc in ce directie sa o apuc. M-am gandit sa-mi deschid o placintarie, covrigarie sau un mag. cu produse naturiste.Am ceva bani insa mi-e frica sa nu-i pierd investindu-i intr-o afacere ce nu ar merge.Mai am un plan sa-mi fac o ciupercarie insa nu stiu ce suma minima trebuie sa ai si ce utilaje strict necesare iti trebuie pentru inceput.Sunt f. dezorientata si nu ma prea incurajeaza nimeni.Sunt divortata, am un care are 16 ani are asteptari mari de la mine si nu stiu daca am sa pot face fata. Ajutati-ma cu ce informatii aveti in domeniile de care va spuneam.Va rog din suflet. Vreau sa va mai zic ca ma pricep la bucatarie, mi-ar place un mag.naturist si stiu ca afacerea cu ciperci e destul de banoasa.Am credite mari si musai sa pornesc la drum. Voi ce ziceti? Va multumesc f. mult.

1 răspuns:
| Mr.D a răspuns:

Vezi ce afaceri nu sunt la tine in oras.nu te apuca de afaceri care sunt deja, ca vei da faliment pana sa apuci sa iti faci clienti,, ai putea incerca o afacere pe internet, la care nu trebuie sa ai magazin propriu-zis, si sa iei produse la un pret si sa le dai mai scump, exemplu magazinele de pistoale airsoft, nu ii costa mai nimic dar au profit zdravan.ai putea face asa ceva dar sa vinzi alte obiecte, nu imi vine in minte alta idee acum, ai putea incerca cu un fast-food intr-o zona in care nu exista unul, magazinul naturist, sau ciupercile, nu mi se pare nici una o afacere sigura.