| bibubibucilescutascescu a întrebat:

Dumnezeu exista? Argumentatiwinking

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da, daca nu exista lumea se intreba "biserica de ce e facuta de pomana?"

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu, dumnezeu nu există. Dacă ar exista şi-ar fi bun, atunci Africa nu s-ar mai zbate în foame.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Monawar: Nu-i un stres că nu eşti tu de acord. Un stres mai mare e că nu ai adus niciun argument pentru dezacordul tău.
Ah... şi nu cumva era Manowar trupa?!

| Dean1996 a răspuns:

Dumnezeu exista, daca vreti dovezi, dati-mi mesaj pe privat.Si sunt de acord cu @zanesiprintese mare dreptate ai.
@kongeriket I do not agree.I'm sorry dude.

| aly a răspuns:

Da. daca te indoiesti de asta nu te va ajuta(Dumnezeu)

| zanesiprintese a răspuns:

Pot sa-ti aduc eu toate argumentele din lume, daca nu crezi, tot n-ai sa crezi!

| SatanaInIzmene a răspuns:

Ce sa argumentam? Din cate stiu eu, nu a venit nimeni din rai cu vreo poza pe Nokia unde se vedea D-zeu pe scaunul imparatesc.

| claudiu89 a răspuns:

Dumnezeu nu exista in forma pe care ne-o imaginam noi, aia-i sigur.
Daca nici nu l-am vazut si nu stim mare lucru despre el concret, e imposibil ca interpretariile noastre sa fie corecte in totalitate.

Suntem limitati in gandire pentru asta, nu are rost sa te mai gandesti la asta, gandeste-te la lucruri mai utile, citeste un roman, practica un sport, iesi cu pritenii, fa banitongue.

| Myrunaa a răspuns:

Nu exista Dumnezeulaughing exista doar Satanaaalaughing))
glm normal ca exista Dumnezeulaughing

| IuliaJuly13 a răspuns:

Mai Miruna, cum sa nu existe? lasa, nu te mai bat la cap ca vad nu prea ajuta? dupa tot ce au zis cei de aici tu... ce parere ai acum? Chiar sunt curioasa sa vad ce raspunzi! happy

| Deiiiiia a răspuns:

Doamne ce intrebare laughing))
Normal ca Dumnezeu exista! Ș)
Trebuie doar sa ai credinta...
Dra tu... straight face...

| Roikiiii a răspuns:

Nuuuuuuuu... Normal ca Da. Daca exista SATANA:X exista si dumnezeu.

| TormentOfSins a răspuns:

Stiu ca in lumea acesta Binele si Raul exista doar la oameni restul fiintelor si universului cu care am intrat noi in contact nu are acest concept.
Nu pot crede ce altii imi spun, ce am fost invatat sau ce mi se impune de societate, pot crede doar in ceea ce vad si ce simt eu.

Traim intr-o lume plina de concepte facute in scopul de a impune frica a ceea ce am putea face daca am deveni constienti ca suntem liberi sa facem tot ce vrem.
Gandeste-te un pic daca am fi cu adevarat liberi ca orice alta fiinta ce s-ar intampla? Eu pot sa imi imaginez foarte bine ce doar uitandu-ma in natura care isi urmeaza cursul firesc fara ajutorul unei zeitati la care sa se inchine.

Si cu siguranta nu ai dori sa traiesti intr-o lume lipsita de 'frica de dumnezeu' deoarece libertatea noastra ar schimba tot conceptul societatii.

| UnMuzician a răspuns:

Mai Miruna, eu sunt Cornel si te asigur ca dumnezeu exista. nu exista nici o explicatie

| panciucandreea a răspuns:

Cum sa nu... uite.iti dau un exemplu:
-niste oameni erau intr-o zi la munca.unu dintre ei zice:baa! nu exista d-zeu...nu il vad nicaieri.atunci un om a luat un ceas si a inceput sa se uite in el. ceilalti lau intrebat ce face. acesta ia raspuns:"pai ma uit in ceas, dar nu ii vad creatorul.nu stiu cine l-a facut.asa e si cu noi nu stim cine ne-a facut dar stim ca ne-a facut CINEVA. acel cineva e DUMNEZEUbig grin

| RalucaRaluca18 a răspuns:

Normal ca dumnezeu exista dar doar pentru cei care cred, daca nu crezi pentru tine nu exista...

| NorishorMik a răspuns:

Mirunooooo ce faci mai?tongue iauite ce intrebari pui laughing)