| Merisorr a întrebat:

Dupa cum cred ca stiti maine se da examenul de limba romana la clasa a VIII -a. Am si eu o intrebare legata de un exercitiu de forma,, Redacteaza o compunere de 10-15 randuri in care sa prezinti semnificatia titlului... ", daca titlul este format doar dintr-un cuvant? Cum fac sa pot scrie sub structura,, in primul rand; in al doilea rand; in concluzie ", sau in cazul acesta nu mai trebuie scris cu aceasta structura? Help me!

Răspuns Câştigător
| cristina_3292 a răspuns:

Bate apropouri ce leaga titlul de text

1 răspuns:
| Adytzsa_Adytzsu_1997 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa-i specifici structura in mare parte titlurile simple sunt compuse din substv de N dar te legi foarte mult de ce sentiment ti se pare tie ca exprima si in functie de text! Nu uita leagate si de text pentru ca titlul iti da o mica informatie cu subiectul operei! pusy:X