| 5SOS a întrebat:

Dupa parerea voastra ce credeti ca ar trebui sa respectati? Parerea voastra despre sine insiva sau parerea altcuiva despre tine? Eu nu stiu...de obicei ascult parerea alcuiva despre mine si nu ma i-au dupa mine. ce >credeti? Dau fundoo si vot inteligent!

Răspuns Câştigător
| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Am ajuns la concluzia că nu trebuie să îți asculți decât propria părere!
Să-ți spun eu ce am făcut. Niște colege bătute-n cap, foarte proaste ( altfel nu le pot spune ), îmi tot spuneau că sunt grasă, deși nu eram( asta mi se pare cea mai mare prostie), și eu, cu mintea tâmpă pe care o aveam atunci le-am crezut și nu am mai mâncat. Ajunsesem astă-iarnă aproape anorexică, de fapt dădusem în bulumie, și asta doar pentru că am ascultat părerea celorlalți. Acum m-am "ingrășat" la loc. De fapt am realizat că nu am fost niciodată grasă, doar naivă.

4 răspunsuri:
| ŁīĸēÃĐŕēāϻ a răspuns:

Buna!
Pai amandoua sunt impotante! Pentru ca tu te cunosti cel mai bine la lume arati numai jumate(sau mai mult, mai putin) din ce esti.So,parerea celorlalti conteaza pentru ca tu trebuie sa vezi ca jumatate o arati si prin parerile altora si putea si tu sa iti schimbi comportamenul(in bine desigur). Deci parerea mea 90% din sfaturile pe care le primesi sunt inutile sau nu conteaza dar merita sa le asculti pe toate pentru acel 10% care conteaza.

| ChrisIwal a răspuns:

Eu zic sa iti asculti sufletul
veizi ce zice si elwinking

| KidDaCuOcHiAlBaStRi a răspuns:

Depinde nu stii niciodata cine iti este prieten de ex cateodata prietena ta iti spune asa pentru ca este geloasa pe tine sau pentru ca are dreptate

| iony_7086 a răspuns:

Ar trebui sa crezi in tine si sa nu asculti pe alti ce spun