| anonim_4396 a întrebat:

Dupa parerea voastra este adevarat ca "Ochii care nu se vad, se uita"?

Răspuns Câştigător
| girlpoisson555 a răspuns:

După părerea mea, ochii care nu se văd se-așteaptă. Depinde doar de voința fiecăruia.
De uitat oricum nu se uită.

23 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Nu.

| Doub a răspuns:

Nu.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Da, adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca da, nu stiu sigur...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma mira raspunsurile de mai sus. din experienta mea, da cu d mare.

| girlpoisson555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din experiența mea, nu se uită smug.
Să nu te mire, totul ține de voiță, persoane.

| anonim_4396 explică (pentru girlpoisson555):

Norocul tau. ai avut parte in viata de persoane mai de treaba decat jigodiile din viata mea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cam asa am inceput sa cred si eu laughing

| girlpoisson555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum să zic, fiecare om care trece prin viața noastră lasă ceva în urmă după ce pleacă; bun sau rău. happy
Trebuie să fim pozitivi, poate și noi la rândul nostru am fost "jigodiile" din viața cuiva. big grin
Și P.S- apreciez poza cu House. big grin

| anonim_4396 explică (pentru girlpoisson555):

"Trebuie să fim pozitivi, poate și noi la rândul nostru am fost "jigodiile" din viața cuiva." trebuie sa fim realisti si nu, poate ti se pare ciudat dar eu mereu am fost om cu "prietenii" mei si ei dupa2 luni numai stiau cum ma cheama. asa iti dai seama ca nu au fost niste prieteni ci doar niste curve care veneau la mine cand aveau nevoie de mine dar de ziua mea nu stiau sa zica la multi ani. in mare parte ca nu stiau cand este laughing. eu si acum le stiu numele la aia din gradinita, ce sa mai zic 1-8 sau tot liceul. poate doar ca am memorie mai buna decat restul dar asta nu e o scuza. m-am intalnit cu o fata dupa un an si ea nici numele mic nu mil mai stia. oamenii sunt niste idioti

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu sunt sigur. pana la 14 ani cand am plecat in Italia am fost prieten bun cu vecina mea. nu era zi sa nu iesim sa ne jucam si altele. dupa ce am plecat nici macar un mesaj de ziua mea nu mi-a lasat pe mess. cand eu i-am dat ei a spus si ea abia atunci ca vezi domne a uitat. in timp am vazut ca e ca restul nesimtitelor, mereu cu pretentii de vedeta sa le bagi tu in seama (mereu ) sa le faci sa le zici si am lasat-o balta.

| girlpoisson555 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing.
depinde de oameni. știi că prietenii tu ți alegi, nu te aleg ei pe tine.
tu alegi pe cine ți lângă tine. big grin

| anonim_4396 explică (pentru girlpoisson555):

Tu alegi pe cine ți lângă tine." foarte bine zis. de aia am si ales in afara de prietena sa numai dau 2 bani pe restul adica "prietenii" si prostii de genul si pot zice ca e mai bine asa. nu ai cum sa fii dezamagit

| girlpoisson555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Câteodată ești dezamăgit de oameni pentru care ești gata în orice moment să-ți dai și cămașa de pe tine. big grin
Dezamăgirile ne formează într-o oarecare măsură, ne învață pe cine trebuie să apreciem și cum și cât. happy
Dar, totuși, fără prieteni parcă n-are sens.

| anonim_4396 explică (pentru girlpoisson555):

"fără prieteni parcă n-are sens. " depinde cum ai fost crescut si cum te-ai format. unii se simt bine printre mai multe persoane, altii ca mine prefera iubita langa el (sau iubitul daca e fata) si nimeni altcineva.

| girlpoisson555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu, prefer să-l am pe prietenul meu alături. și o prietenă măcar. big grin
Sunt oameni și oameni.
Oameni pentru care orice ai face, ei nu te apreciază, deloc. Și când trebuie să facă ceva pentru tine, se trag în spate.
Și oameni pentru care n-ai făcut NIMIC și dau totul. (mi se întâmplă acum)!
Facem chat aici deja. big grin

| anonim_4396 explică (pentru girlpoisson555):

Eu am spus ce aveam de spus laughing. cum am zis mai sus, mai conteaza si viata pe care o duci. daca ai oameni pe care sa te bazezi da, crezi in prieteni si restul. daca patesti ca mine ca toti sa ti-o traga (metaforic vorbind ) cand iti e lumea mai draga, preferi sa treci singur prin viata ( cu iubit / a). numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca am patruns in ei, sigur nu se uita.

| TheCuriousMonkey a răspuns:

Probabil cel mai adevărat proverb din lume, oricât ar încerca alţii să nege. ( Nu trăim în basme )

| Mihaelagirl a răspuns:

Da. Am vazut multe persoane care daca nu ti contactul cu ele, cam uita.

| raluca2711 a răspuns:

Nu.sunt sigura ca poti uita o persoana avand foarte multa rabdare si multi prieteni.

| DenisaAlexandra2000 a răspuns:

Eu spun ca da, pentru ca il tot astepti o vreme, dar deja de la un timp te saturi sa tot astepti, nu e aceeasi chestie ca-l vezi pe internet, cand esti cu el/ea este cu totul diferit. parerea mea

| ioanavatlav a răspuns:

Dupa parerea mea da