| Gabytzaa98 a întrebat:

E adevarat ca dungile te fac grasa? Parerea voastra... Funda xD

Răspuns Câştigător
| Sorinella20 a răspuns:

Da, este adevarat. Insa doar cele orizontale te fac sa pari mai plinuta, celelalte - verticale, din contra, dau impresia de lungire, deci te fac mai supla/inalta.winking Iar daca dungile sunt in contrast (de ex: alb-si negru) ele accentueaza impresia de rotunjire (in cazul celor orizontale) sau de suplete (verticale).

15 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Doar dungile orizontale. Cele verticale si subtiri te fac sa pari mai slaba!

| Jadis a răspuns:

Cum sa te faca grasa?/ looooollaughing nu te fac grasa te fac SA PARI grasa laughing... da nu tot timpul

| Deea a răspuns:

Doar dungile orizontale. Cele verticale acopera soldurile si astea.

| Contrast a răspuns:

Nu intotdeauna, depinde cat sunt de late sau inguste, cum sunt pozitionate (orizontale, verticale, pe diagonala su circulare) si care parte a corpului o acopera.

| ihaterain a răspuns:

Cele orizontale te fac sa pari putin mai lata iar cele verticale mai inalta din cate stiu :d

| georginika a răspuns:

Da...am auzit si eu asta, ca dungile te fac grasa. Dar cred ca depinde si de modelul obiectului de vestimentatie si de aspectul fizic al persoanei respective. Poate pe tine te avantajeaza.

| foxi a răspuns:

Da acest aspect!

| darii a răspuns:

Pererea mea e ca nu te face grasa. chiar poate iti da o line aparte taliei, in sensul bun al cuvantului. poarta-le cu incredere! sunt "pa trend" in acest sezon.

| Sorinella20 a răspuns:

Ca o completare, cele orizontale creeaza impresia de rotunjire, iar cele verticale alungesc. In nici un caz nu folosi ambele combinatii de dungi, pentru ca deformeaza. Daca esti plinuta te-ar avantaja dungile verticale, iar daca esti prea slaba imbraca haine cu dungi orizontale.winking

| anotherhumanbeing a răspuns:

Nu ca te fac grasa... ca na acum daca ai 40 kg nu o sa arati de 70, dar ele nu avantajeaza persoanele plinute, pentru ca dau mai mult volum.in schimb avantajeaza persoanele slabe

| Babushka a răspuns:

Acelea orizontale.

| roxy_2350 a răspuns:

Doar dungile orizontale. cele verticale te fac sa pari mai slabutza.

| dyannee a răspuns:

Eu stiu ca dungile verticale te fac sa pari slaba, iar cele orizontale grasa.:p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca da:/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca da:/