| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca berea ingrasa?

39 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Depinde de organism, mai mult îți umflă stomacul. Alții după ani de zile de băut bere se umflă, alții după câteva săptămâni.

Poze fashion cu "burta de bere":
http://imgur.com/a/3LtUz
http://imgur.com/RN01Vxp
http://imgur.com/QgLeoxi

| RAY a răspuns:

Nu,dar alcoolul face organismul sa numai arda grasimii, dar o bere nu ingrasa pe nimeni

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Cum nu ingrasa berea? Ai vazut toti consumatorii ce burti au? aia nu e ingrasare?

| JDBere a răspuns (pentru Drimmero):

Daca e fara limita, poate

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Iar faci o corelatie eronata, faptul ca sunt grasi se datoreaza faptului ca grasimea sa depune pe burtica din cauza ca au mancat mai mult decat avea nevoie organismul lor, sunt grasi care nu beau deloc eu am 28 de kg in 3 ani si eu nu beau alcool deloc, sunt betivani slabi si grasi, dupa cum am spus daca ti de dieta e bine sa renunti la bautura dar vinul rosu e bun cand slabesti

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Berea face burta, e lege! Daca e consumata in exces

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Nu,burta faci daca manci mult, nu ai cum sa faci burta omule cand bei bere e sf asa ceva, grasimea care o numim burta se face in timp nu peste noapte, asta daca nu este balonat, eu am vazut alcoolici slabi de ce nu sunt grasi?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Burțile sunt șmecherie.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

La meci, la un bar, etc, doar cum stim noi microbistii sa ne afisam, a?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Păi, normal.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Ti-ai mai schimbat parerea despre fifa? Hai ca ne-am gasit alt motiv al rivalitatii, nu era de ajuns razboiul dintre London Finest si... o echipa a Manchesterului.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Nu am zis că nu îmi place fifa ci că prefer PES, însă nu întotdeauna asta. De exemplu în 2017 am preferat FIFA dar în 2018, din ce văd, se anunță o superioritate clară pentru PES...

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Om trai si om vedea.

Fifa mi s-a parut mereu mai frumoasa si interesanta decat PES, asta e doar parerea mea,, ti-am mai zis.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Ce mi-a plăcut la fifa e inovația din 2017 și grafică și introducerea acelui story line...Nu regret că am cumpărat jocul original. AM 2 jocuri fifa originale, 2009 și 2017, ambele au revoluționat oarecum seria și 2 originale PES, 2009 și 2010. O să vedem cum va fi din toate punctele de vedere, încă nu mă exprim, însă ca grafică eu prefer în continuare PES, parcă cu varianta asta pot juca și eu tiki-taka, e altă senzație. La FIFA se duce mingea când dai pase, zici că e teleghidată.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Ce am văzut din gameplay, în timpul jocului, parcă chiar e real game, spre deosebire de fifa care parcă nici nu a făcut mari progrese spre deosebire de 2017. Parcă e mai nasoală plasa aia chiar.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Însă din ce am văzut și am auzit vor fi schimbări spre bine la manager mode la FIFA. La PES nu știu. Cum am zis, voi compara când voi juca. Încă aștept DEMO-urile alea.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Fifa are de multe ori bugg-uri incontrolabile, zici ca se afla musuroaie pe teren cand dadeam o pasa si sarea ca din coltul mesei uneori.
Cele mai nasoale bugg-uri patite la fifa au fost sa ramana mingea lipita de transversala dupa ce bagam cate-o torpila)))))

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Am mai auzit ca vor sa bage licenta pentru liga 1 in fifa 2018,, dupa atatia ani in care am umblat cu patch-uri, ce vremuri...
Ai vazut cum se bat penalty-urile la fifa 2017? Trebuie sa selectezi bine de tot, ca altfel risti sa dai pase la portar sau sa sutezi peste tribuna, e greu de tot acolo.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

În 2017 pe lângă jocul cursiv și fluid nu prea e de lăudat. Am o carieră și am faultat în careu(la marginea lui exact) din spate și arbitrul nu a dat niciun cartonaș laughing Sunt multe minusuri însă ei se laudă că au făcut revoluție de data asta laughing

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

E un cu penalty-urile. La început abia dădeam o târșâită din aia pe centru dar tot era gol că portarul sărea ca prostul laughing
Cât de liga 1, așa se zvonește mereu. Eu m-am împăcat cu ideea că mai e mult până când va apărea în fifa.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

E plin de bugguri fifa, cel mai enervant mi se pare atunci cand esti faultat si se lasa avantaj, ajungi la minge si iti da fault, nu am inteles niciodata faza asta, mai e si eroare la goal line, trece mingea de linie clar si nu valideaza golul, e faza aia cand o prinde portarul dupa linia portii.
Dar nu se compara sprinturile, fifa are un + aici.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Și la ce de rahat e liga 1, sincer, nici nu mă afectează. Înainte îmi păsa, când parcă fotbalul românesc totuși mai avea puțină valoare.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Pai asta zic, nu mai ma intereseaza de liga 1, ma lasa rece campionatul asta... nu mai are niciun haz, acum cativa ani chiar conta si cautam in disperare un RLSP bun pentru a avea si eu liga 1, dar vremurile alea au apus.

Am jucat cu cineva fifa 2017, am ajuns la penalty-uri si a fost un stand-up comedy

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Eu căutam și RLSP și RPES laughing Mă jucam și FIFA și PES mult pe atunci. Când mă plictiseam de unul, jucam altul. Aveam un pc mai vechi în 2012 pe care nu îmi mergeau bine fifa 11 și fifa 12. Așa că jucam fifa 10 cu rlsp. Era destul de șmecher. Când a apărut însă pes 2012 cu patch românesc(care era prea șmecher), mi-am făcut o carieră cu Rapid de rupeam tot. Era atmosfera din tribună mult mai șmecheră ca patch-urile de pe FIFA unde se auzeau de zici că jucai în liga 3-a laughing

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Cu un Pc decent jucam fifa-urile pana la 14)))))) cam in asta consta cerintele din fifa. Apoi am terminat-o cu joaca asta cu fifa, imi pierdeam mult timp, chiar eram pasionat de asemenea joc, cu toate ca era bugg-uit, insa tot imi doream sa fiu cel mai bun de acolo, cautam tactici, testam formule si tot asa/

Eu cu Steaua faceam cariera pe fifa, dar nu aveau rost, oricum castigam campionatul de fiecare data, era plictiseala aia.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Atunci de ce nu jucai pe Legendary? laughing Păi știi cum e... Când joci pe amator sau pro atunci te plictisești că câștigi tot(depinde de skill), însă când te joci pe alea mai sus te enervezi rău că pierzi și tot îți vine să te lași, chiar mai repede laughing Eu nu sunt extrem de bun și nu joc la pes nici regular nici la fifa semi-pro, însă și amator mi se pare prea ușor și mi se pare prea mare decalajul între ele. Însă pe FIFA 17 au introdus o opțiune de poți să alegi să reglezi skilurile la adversari. Eu le micșoram cu 2 puncte iar pe semi-pro nu mai aveam nicio problemă laughing Nu mi se părea nici prea ușor nici prea greu.
Am încercat și FIFA Online, îmi luam la bătaie acolo laughing
Poate par eu slab dar să știi că a venit odată un amic la mine ce era obsedat de fifa și l-am bătut cu 3 sau 4 la 0. Am râs de el laughing

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Să știi că FIFA a fost primul joc care mi-a pus în gând că e nevoie de o schimbare la pc, pe care am făcut-o destul de târziu, cred că au trecut aproape 2 ani... Însă tot am PC de top acum ce cred că rulează tot la ULTRA încă 5-6 ani de acum.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

De Legendary ma feream... luam de la 7 in sus, nici nu puteam sa le iau mingea alora, e prea mare contrastul. La Semi-pro tineam piept oricarei echipe, o bateam chiar si la scor daca jucam cu o tactica buna.

La astea moderne nu ma pricep asa de bine cum ma pricepeam la cele clasice unde stiam toate combinatiile, schemele si stiam exact de unde sa trag, aveam ochiul format si simtul portii, aveam pozitii de unde stiam ca intra 300% in plasa.

Mi-am luat bataie grava la fifa uneori, dar am si dat la fel de grava, eram jucator pe scara de mijloc.

| LoveSleep a răspuns (pentru Drimmero):

Luați-vă o cameră, copii.

| Drimmero a răspuns:

Si inca cum...

| T0T a răspuns:

Da. Până să beau bere eram un slăbănog laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să vezi burtică de gravidă laughing

Răspuns utilizator avertizat
| T2LS a răspuns:

Orice care este CONSUMAT ÎN EXCES dăunează într-un fel sau altul.

| Habbsha a răspuns:

Cui îi pasă? E bună.

| annempx a răspuns:

Da, o bere face cam cat 2-3 paini.

| JDBere a răspuns:

Bine, ma las de paine

| Holban_Georgica_2000 a răspuns:

Nu, burta este special pentru bere, bea linistit!