| Utilizatoare123 a întrebat:

E nepotrivit ca o fata cu forme (sa zicem grasa...), pulpe mai mari, ar putea purta fuste scurte si ciorapi negri? Mie imi plac, dar port rar, imi e teama sa nu fiu judecata. Sincer, voi ce credeti despre astfel de tinute? Credeti ca le poarta doar femeile care vor atentie?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~ o fata ...sa zicem grasa... ar putea purta fuste scurte si ciorapi negri?~

sigur că ar putea dar ar atăta ca naiba

| Utilizatoare123 explică (pentru sierra1):

Te scarbeste?

| sierra1 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Doar că ar atăta ca naiba

| VoidEternal a răspuns:

Depinde cât de scurta, cât de strâmtă.
Dacă ajunge pe la jumătatea distanței dintre coapse și genunchi și nu plesnește pe tine, merge.

Depinde desigur și de ocazie. Dacă te duci la pâine așa, atunci da, unii s-ar putea uita strâmb.

Faptul că ești plinuță nu deranjează pe toată lumea. Eu nu am nicio problemă cu asta, de exemplu.

| Celdrept a răspuns:

Femeia ar trebui sa slăbească, nu e așa greu, se poate prin deficit caloric

| Utilizatoare123 explică (pentru Celdrept):

Si cand eram mai slaba tot coapse mari aveam.

| Celdrept a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Așa e, dar tot era un performing

| Celdrept a răspuns (pentru Celdrept):

Poți fi frumoasa daca ești puțin grasa și să porți orice, contează atitudinea și personalitatea, felul de a fi!

| Plato2 a răspuns:

Hmm... nepotrivit? Oare din ce punct de vedere ar putea fi nepotrivit? Legal este, cât timp nu ești nud.
Din punctul de vedere al societății? Aceeași societate care votează PSD/AUR? Aceeași societate care împrăștie ură în numele religiei? Nu vreau sa extrapolez, ci doar sa subliniez faptul că, oricât de rău ar suna, societatea e cretină.

Te rog să ai încredere în ce-ți spun - poartă orice te face pe tine să te simți bine. Umblă pe stradă ca și cum nu ar mai fi nimeni acolo. Gândește-te că cei mai mulți dintre cei care ar fi "scârbiți" sunt niște libidinoși. Dacă ar fi oameni de luat în seamă, nu ar fi mitocani, sunt două valori invers proporționale.

Dacă fustele și ciorapii se potrivesc imaginii tale despre tine, atunci poartă-le / -i.
Sub nicio formă nu trăi în umbra anxietății și insecurităților, nu te supune dictaturii bădărăniei societății.