| Ecea a întrebat:

De ce poarta unele femei fuste scurte?
Pentru a transmite o excitatie subliminala?
Sau de ce?

Intrebare pentru baieti : Voua cum vi se par femeile care poarta fuste scurte?

Răspuns Câştigător
| Marinush123456789 a răspuns:

Sunt niste fete care constientizeaza ca nu pot sa impresioneze un baiat decat aratand picioarele.Pt a fi in centrul atentiei, pentru a primi ceva, sunt multe raspunsuri la intrebarea asta.Personal mi se pare un gest de neam prost dar asta e doar parerea mea, parerea altora e una buna pentru ca gandesc cu altceva

9 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Dar, de ce le numesti femei?

| Ecea explică (pentru Flav):

Dar cum sa le numesc?
Ai tu alt termen?

| aliceinchains a răspuns:

Femeile se simt bine sa vada ca atrag priviri, ca sunt admirate, le place asta. Unele vor sa iasa in evidenta, altele poarta fusta scurta fara un scop anume. Depinde de fiecare in parte, mie nu-mi place...

| ROB3RT89 a răspuns:

Dar ce ai tu cu ele? Ti se ridica nivelu de trai?! Sunt niste pitipoance care vor sa atraga atentia prin imaginea lor privita din spate, asta daca nu observi vergiturile!

| sorinL1 a răspuns:

Ma provoaca sa le dezbrac din priviri ceea ce e sexy. Aprob fustele mini si picioarele ferme.

| harciog a răspuns:

Iti jur pe ce vrei ca nu mi se pare.Chiar mi se ridica.

| pyma a răspuns:

Prima mea întrebare ar fi: ce inseamnă fustă scurtă pentru. tine? Spre exemplu, o fustă cu o palmă deasupra genunchiului e prea scurtă? Asta mă face pițipoancă? Sau idioată fără neuroni? Serios?
Părerea mea: să nu judecăm după aparențe, sau măcar să încercăm să nu judecăm după aparențe.
O fată poate purta o fustă scurtă sau o vestimentație mai...aș fi zis provocatoare dar nu merge, mai feminină să zicem, nu pentru ceilalți, ci pentru ea( sau, dacă există, pentru partenerul ei), pentru că o face să se simtă bine, o face să se simtă frumoasă, pentru că așa are chef, pentru că vrea, pentru că poate! Care-i faza? Ce e de condamnat? Sunt haine, le purtăm în funcție de ceea ce simtim în acel moment, nu ne definesc ca oameni, pun o amprentă momentană, trecătoare sau nu, dar oamenii nu sunt haine.
Ai pus o întrebare superficială, iar răspunsurile au fost pe măsură, nici unul dintre cei care au răspuns nu s-a obosit să ceară detalii.
Sunt n răspunsuri la întrebarea ta, toate relative.

| Ecea explică (pentru pyma):

In functie de vestimentatia care o ai,arati ce fel de persoana esti,seriozitatea,inspiri ceva,incredere.
Cum de asemenea in functie de muzica pe care o asculti,arati ce fel de caracter ai.
Sau,in functie de ce citesti,arati cat esti de inteligent.
Sau,in functie de cat vorbesti,arati cat de mult gandesti.
Si multe altele.

Eu spre exemplu nu am vazut pe la filarmonica tipe cu fusta de o palma...
Dar am vazut in cluburi foarte multe.
Asta nu inseamna ca putem sa judecam,sau mai bine zis, sa ne facem o impresie?

Eu nu am simtit niciodata nevoia sa ma imbrac cu blugi rupti, tricouri roz sau chestii la moda.

| pyma a răspuns (pentru Ecea):

In functie de ceea ce porti, de ceea ce asculti, in functie de...arati ceea ce simti, si nu prea! Vezi tu, depinde de foarte multe chestii. Ce varsta ai, ce anturaj ai, ce familie ai, in ce situatie esti ...cum te simti atunci! E foarte diferit totul! Zi-mi tu ca nu ti s-a intamplat sa vorbesti cu cineva care la prima vedere ti-a creat o impresie oarecare, ca mai apoi, dupa un succint dialog, sa-ti spui in gand ' oau, si cand te gandesti ca eu am creut ca.' Poti desigur sa-ti faci o impresie, toti o facem, e normal, dar nu te crampona in acea impresie, atat iti spun.