| georgianacas a întrebat:

Fetele rad de mine daca ma imbrac cu fusta lunga... is cls a5a.
M-e nu-mi plac fustele scurte nici mini (deoarece ele poarta fuste scurte, eu nu vreau) dar ele imi zic baba... dar mi imi place, pentru ca nu sunt nici grasa nici slaba. CE SA FAC?

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

La varsta ta stiu ca este foarte importanta impresia celorlalti si e normal. Insa, nu trebuie sa te afecteze atat de mult, trebuie sa aiba o limita si apoi, tu trebuie sa te simti bine cum te imbraci pentru ca nu o faci pentru cei din jur. Iti spun din propria experienta ca fetele, mai ales cele din generala, sunt rele, nu te interesa prea mult de ce spun. Oricum te-ai imbraca tot ar arata cu degetul, asta este natura umana sa ironizeze si sa se creada superioara fata de altii. Insa, iti inteleg si dorinta de a fi integrata in jur, sa socializezi cu colegele tale, sa fii populara. Si eu eram slaba cand eram in scoala generala, nu puteam sa port fuste scurte desi mi-as fi dorit enorm, dar sa stii ca intelepciunea ta nu sta intr-o fusta, fii fata cuminte, desteapta, invata bine si ai sa ajungi departe. Acum, ca si sfat, daca iti plac fustele lungi, sa stii ca sunt la moda anul asta, cauta ceva care sa te avantajeze, spre exemplu: o fusta lunga, dreapta, vaporoasa, colorata, asortata cu o camasuta si o curea lata pe talie, o geaca mai scurta, vei arata extrem de chic. Sau, poti purta si fuste peste genunchi, foarte largi, in pliuri, sunt sigura ca te vor avantaja, asortate cu tricouri animate si o vesta de blugi sau orice alt material. Ideea e sa stii cum sa te asortezi si sa te adaptezi la fustele lungiwinking

33 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Citind intrebarea ta, mi-am adus aminte de mine.Eram in clasa a 6-a cand colegele mele, au venit cu propunerea ca intr-o zi, toate fetele sa se imbrace in fusta.Eram tare incantata, pentru ca inca de mica, mama ma obisnuise cu fustele.Imi aduc aminte si acum, de fusta aceea neagra, scamosata, usor crapata in fata, lunga pana la jumatatea gambei. Abia asteptam s-o imbrac.Nu mica mi-a fost dezamagirea cand toate fetele au ras de mine fiind singura "ciudata" care nu avea fusta scurta.In urma acestei intamplari indraznesc sa-ti dau cateva sfaturi...
Indrazneste sa fii diferita! Vara aceasta si inca un motiv in plus ca sa te bucuri de fustele lungi, vaporase, cu imprimeuri jucausehappy. Sunt trendy si de efect! Si crede-ma, o fata imbracata intr-o fusta lunga, accesorizata cu bun gust e mult mai chic si mai atragatoare decat ca una imbracata in fusta mini! Nu mai pune la suflet accentele de rautate si invidie ale colegelor tale.Fii unica!happy

| elena a răspuns:

DOAMNE, esti in clasa a V-a, esti o domnisoara in devenire, poarta haine, cu care te simti cel mai bine, mergi pe strada, uita-te in varful unui copac, acolo sa-ti fie privirea, chiar, daca, la picioarele tale sint 50.000 EURO, si spune: SUNT CEA MAI FRUMOASA, CEA MA DESTEAPTA, CEA MAI ELEGANTA, IMI PLACE MUZICA, IMI PLACE SA DANSEZ, TOTI CEI DIN JURUL MEU MA PLAC, FEMEI SI BARBATI, PENTRU CA NU MA UIT LA BANI...chiar daca nimic nu este adevarat... CEA ADEVARATE ESTI TU, DRAGA MEA... POARTA SI SIMTE CEEA CE VREI TU...cu fusta sau fara

cami
| cami a răspuns:

Imi place atitudinea ta happy bv asa ar trebui sa gandeasca orice fata de varsta tawinking nici eu nu sunt cu foarte multi ani mai mare decat tine si vreau sa spun k intr-un fel cand eram de varsta ta gandeam acelasi lucru.de fapt scoala e scoala si distractia-i distractie happy
fusta mini nu e pentru scoala ci pentru baruri, discoteci samd [bine ca la varsta ta nu ar trebui sa se puna problema de asa ceva dar acum altele sunt regulile straight face] o fusta pana la genunchi nu face niciun rau dar si in fata profilor vei castiga mai multa stima...si inca un sfat chiar daca nu tine de intrebare tawinking
un baiat nu*si doreste sa vada totul la o fata, iar daca aceasta ii ofera totul dintr-o data isi pierde repede interesul fata de ea happy, mai bine e sa il lasi p el sa te descopere asa ca poarta*te cum simti si amuza-te p seama lor ca gandesc asawinking

cami
| cami a răspuns:

Bv multe fete ar trebui sa gandeasca asa cum o faci uwinking
ce daca?! amuza-te p seama lor ca gandesc asa...si inca un sfat un baiat nu-si doreste sa o fata p o fata ca-i ofera totul p tavawinking
lasa-l p el sa te descopere happy

cami
| cami a răspuns:

Imi place atitudinea ta happy bv asa ar trebui sa gandeasca orice fata de varsta tawinking nici eu nu sunt cu foarte multi ani mai mare decat tine si vreau sa spun k intr-un fel cand eram de varsta ta gandeam acelasi lucru.de fapt scoala e scoala si distractia-i distractie happy
fusta mini nu e pentru scoala ci pentru baruri, discoteci samd [bine ca la varsta ta nu ar trebui sa se puna problema de asa ceva dar acum altele sunt regulile straight face] o fusta pana la genunchi nu face niciun rau dar si in fata profilor vei castiga mai multa stima...si inca un sfat chiar daca nu tine de intrebare tawinking
un baiat nu*si doreste sa vada totul la o fata, iar daca aceasta ii ofera totul dintr-o data isi pierde repede interesul fata de ea happy, mai bine e sa il lasi p el sa te descopere asa ca poarta*te cum simti si amuza-te p seama lor ca gandesc asawinking

Bula
| Bula a răspuns:

Stii care este ultima moda? ultimul trend?
Fiecare poarta ce-i place si-i vine comod!

carla
| carla a răspuns:

Draga mea, imbraca-te cum te simti bine si comod. Nu conteaza ce spun altii sau cum este moda in anul respectiv. Cat despre colegele tale, nu le baga in seama, fiecare are dreptul de a se imbraca cum doreste.

| LittleZyzy a răspuns:

Offff! Mult mi-a mai luat sa descifrez intrebarea ta...Imbraca-te cum vrei si cum iti place nu e treaba lor, dar du-te repede si invata la gramatica.

| otypa a răspuns:

Ceau Giorgiana, in primul rand nu le da importanta, lasa-le sa rada.stii cum e vorba nuuu? cine rade la urma rade mai bine. ceau si noapte buna

| ada a răspuns:

Daca tie iti plac fustele lungi, poarta-le! Nu apleca urechea la ce spun colegele tale.Inceraca sa le ignori. Poate ca nici lor nu le sta bine in fuste scurte... dar mai ales fetele sunt niste rautacioase.Cu siguranta le place sa te necajasca.

| georgianacas explică:

NU VREAU CA SA ARAT Ca fetele... cu fusta de de 5 degete ca ele, vreau sa arat ca o fata de scoala

| cube a răspuns:

Cum? laughing Sigur nu esti la gradinita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo. imbraca-te asa cum simti tu ca vrei si iti sta bine. o sa vina vremea cand o sa porti poate si mai scurte, dar acum procedezi corect. nu inseamna ca esti baba daca nu ai fusta pina in fund (scuze). poarta fustele care iti plac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi tu insati si fa in asa fel incat sa nu iti mai pese de alti si eu sunt in clasa a 6 si daca cineva mi-a zis ceva am incercat sa nu imi pese. stiu ca e greu dar trebuie sa fi puternica:*:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fata si mie imi plac fustele lungi mai ales alea cretze lungi pana la glezne si eu am 14 mor dupa fustelea alea am mai vazut la fete dar nu stiu de unde sa-mi iausadsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ar trebui sa te intereseze de parerea celorlalti
imbracate cum te simti tu mai bine
:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce sa faci.thinking in primul rand "gusturile nu se discuta!"si in plus nu trebuie sa le intereseze ce porti tu sau cum iti sta.Ar trebui intai sa se uite la ele si daca tie iti place cum esti tu imbracata nu ar trebui sa te incomodeze deloc:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu le baga in seama si spune-le ca asa e stilul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poarta ce vrei. Nu conteaza ce spun altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaa... ei spun eu ceva... lasa-le in pace pe nesimtitele alea.cum s-a mai spus si daca le-ar placea nebunie cum te imbraci ele tot ar rade de tine numai ca sa iti taie aripile... unor baieti inteligenti pe care tu sigur ii meriti le va placea mult mai mult o fusta chic frumos combina cu alte articole vestimentare si accesorii decat vechile fuste mini.astea se poarta de cand lumea, prin o fusta lunga frumoasa si potrivita pentru scoala vei fi mai mult admirata de profesor...si totusi nu asta conteaza, cea ce e important este sa te simiti tu bine in ceea ce porti.asta e stilul tau si eu admir mult mai mult acest stil decat cel demodat cu fusta mini.deci poarta cea ce iti place...si sincer mi-ar placea si mie o fusta d-aia de paste ...hai ca imi dai ideiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi plac fustele lungi. si fetele de la mine din cartier imi zic ca numai rromi port fuste lungi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu in locul tau nu le-asbaga in seama si inseamna ca daca rad de tine sunt invidioase si mie imi plac fustele lungi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le lua in seama, tu esti tot ce conteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le baga in seama poarta ce iti place succes! alinutza. dragutza92

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le baga in seama, ignorale. Spunele si tu cum iti spun ele tie. Cu drag Diana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu te iei dupa lume si sa nu te intereseze pentru ca daca tie iti place nu trebuie sa ai placa la lumepana la urma ce tu e zici lor cum sa se imbrace. nu baga de seama:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu stiu ce sa aleg intre fusta mini si fusta un pic mai lunga ajutati-mas si pe mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa nu porti de la varsta asta fusta mini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu in locul tau nu le as baga in seama, si m as imbraca cu ce imi place si in care ma simt bine.