| TFL a întrebat:

E urgent, rog o parere. Imi caut un loc de munca prin Bucuresti si am gasit un anunt in sector 3. Am sunat frumos la ora 15 si am vorbit cu dansa, i-am zis ca momentan sunt in Pitesti si ca stau cu chirie in sector 6, in fine si sa stabilim o intrevedere. Mi-a zis maine sa vin sa vorbim, atentie fara sa stabileasca ora, va jur nu mint, ma duc o sun de 10 ori imi intra casuta vocala, dau sa ma intorc inapoi sa plec la Pitesti ma suna asta >- am vazut ca m-ati sunat in disperare, eu vorbisem cu tine sa te prezinti la ora 9 la mine la interviu, ati pierdut sansa >- imi inchide telefonul in nas. Bun, ma intorc la Pitesti, ghici ce, ma suna asta inapoi frate, ca v-am inteles ca erati in Pitesti si incepe sa imi dea detalii despre firma si eu cand sa o intreb in ce zi pot veni la ea si la ce ora >- bine, la revedere. A intervenit si maica-mea care e, nu ai cum sa o scoti din ale ei, zic ma femeie asta miroase a teapa deja ma duc 500 de km degeaba, imi spune am vorbit cu ea si ca poti sa te duci oricand la orice ora. Frate, va jur azi am dat sa o sun sa stabilesc cu ea o intalnire peste ora 9 pe maine, CASUTA VOCALA de 5 ori. Voi ce spuneti e teapa sau nu? Eu cred ca secretara asta isi bate joc de mine, in conditiile in care fix la aceeasi ora m-a sunat atunci sa imi zica ca trebuia sa vin la ora 9 iar acum ii intra CASUTA VOCALA! Lamuriti-ma voi ce se intampla pentru ca eu nu mai pot de nervi, in special cu maica-mea, incerc sa ii spun ca e ceva suspect, din moment ce ma suni la ora 14 imi zici ca trebuia sa vii la 9 si eu te sun azi la 14 si imi intra din nou casuta vocala de 10 ori...

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Teapa

| TFL explică (pentru mgtow):

Poti detalia mai exact, ce ti se pare suspect, eu zic la asta cu casuta vocala, adica o sun vorbesc si pe urma nu mai imi raspunzi?

| mgtow a răspuns (pentru TFL):

Firma serioasa nu face asa. Fie e una pusa pe farse sau o proasta

| TFL explică (pentru mgtow):

Problema e ca maicamea nu vreau deloc sa inteleaga asta, imi zice sa ma prezint maine altii 140 de km batuti de pomana, nu era logic sa sun dinainte sa stabilim un interviu

| Jade20 a răspuns (pentru TFL):

Ai masina personala? Ia-o si tu la o tura prin Bucuresti pe maica-ta, ii zici hai la o plimbarica pana acolo si inapoi, poate iti era dor. Nu de alta, dar asa vede si ea cu ochii ei ca e teapa. Iar tipa care te-a contactat pe tine mai mult ca sigur e o aeriana lipsita total de profesionalism.
Pur si simplu nu ai cum sa te joci asa cu timpul oamenilor, ca mai au si alte treburi mai ales ca vii si de departe. In fine.
Daca nu o lamuresti pe maica-ta cu asta o sa creada ca inventezi tu scuze ca sa nu te angajezi, nu m-ar mira iar dupa pici de rau.

| TFL explică (pentru Jade20):

Era într-o ședință chipurile, maică-ta daca iti zice că e roz o chestie pai e roz oricat de neagră ar fi...n am efectiv ce sa fac ma plimb pe banii ei, cu toate ca stiu ca ma duc degeaba din nou

| TFL explică (pentru Jade20):

Asta am pățit de n ori, e la ordinea zilei, ba ca nu stiu ce prostii vorbesc cu ei la telefon, da si eu sunt prea blestemat de soarta, în orice domeniu

| mgtow a răspuns (pentru TFL):

Stai acasa nu asculta de ea pana nu gasesti ceva bun

| TFL explică (pentru mgtow):

Mă da afara din casa, m-a amenințat cu asta, ce vina am eu ca sunt refuzat la job-uri la foc automat, de când trebuie sa dai bine la locuri de munca, stiam ca doar la pzd e o condiție esențială

| TFL explică (pentru Jade20):

I-am repetat în n rânduri că deja a început cu figuri, arogante în telefon si i-am zis ca daca incepe cu reproșuri la interviu am sa imi bag pl in el de Bucuresti si la pitesti mor pe un salar si o viata de ****

| TFL explică (pentru Jade20):

N-ai ce ii face, mi-a zis ca a fost în nu stiu ce ședință secretara sau ce mm e asta, am zis ca trec cu vederea pentru ultima dată, dar s-a comportat foarte urat la telefon cu mine si maicamii mi-a zis ca tot din vina mea e... eu cred ca e si nebuna

| TFL explică (pentru mgtow):

Ai avut dreptate frate, nu pot sa cred m-am dus am vazut despre ce e vorba si m-a mintit in fata spunandu-mi ca ma suna maine sa stabilim detaliile contractului, fmm de jagardeaua pooli 500 de km batuti in 5 zile degeaba si pe salariu de ca ca t

| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca aia numai pe tine te avea? Au mai sunat si altii. Cu ce crezi ca esti mai special?

| TFL explică (pentru darrio2007):

Am pățit și mai rau sa fiu programat pentru vizita medicală și sa mi se spuna ca mai cauta alți candidați

| darrio2007 a răspuns (pentru TFL):

Probabil ca nu corespunzi cerintelor lor. Desi era normal sa te cheme la un interviu, la o anumita dată si oră.

| TFL explică (pentru darrio2007):

Asta se numeste nesimțire si bătaie de joc la adresa angajatului, speranțe false, zi dreacu din prima nu te primesc, au di pretentii la salariile de mii de euro oferite

| darrio2007 a răspuns (pentru TFL):

De acord. Genul de patroni care te ameninta cu „asteapta si altii la poartă". Dar nu se ingramadeste nici drk la ei.